Csakis Hende Csaba lobbierején múlik, hogy lesz-e park a szombathelyi kórházzal szemben

Farkas Bazsi 2021-11-01 12:51:00
Az államnak elővásárlási joga van.

A múlt héten döntött arról a szombathelyi közgyűlés, hogy 816 millió 414 ezer 284 forintért egy csomagba pakolva ad el ingatlanokat. A csomag része volt többek között a volt városi strand területének egy szelete is. 

Erre a területre, társasházat, garázsokat és üzleteket építene a vevő, vagyis a Vasi Ingatlanfejlesztő Zrt. Közben olyan ötlet is napvilágot látott, hogy a területet beépítés helyett parkként hasznosítsa az önkormányzat. Csakhogy a városvezetés szerint a kormányzati elvonások és megszorítások miatt az önkormányzatnak pénzre van szüksége, emiatt kell pénzé tenni most a városi ingatlanokat.

A park létesítésének ötlete Hende Csabához (Fidesz-KDNP) a térség parlamenti képviselőjéhez is eljutott. 

Teljes mértékben egyetértek a kezdeményezéssel! - írta Facebook-oldalán a témával foglalkozó cikk megosztásánál.

Fotó: Farkas Bazsi

 

Az önkormányzati ingatlanok megvételére elővásárlási joga van az államnak. Vagyis a közgyűlési döntést követően az államnak nyilatkoznia kell arról, hogy él-e ezzel a jogával, vagy a piaci szereplő megvásárolhatja azokat.

Hende Csabának nincs más teendője, mint lobbizni a terület állami megvételéért.

- Az önkormányzat nem jó kedvében adja el az ingatlanokat, hanem az elvonások miatt kell a bevételeket pótolni - ezt már Németh Ákos (Éljen Szombathely!) szombathelyi tanácsnok nyilatkozta az Ugytudjuk.hu-nak. Amit csak lehetett megtettünk, hogy a volt strandon a lehető legkevesebb fát vágják ki. Favédelmi tervet készítettünk, az értékes fák nem is kerülnek kivágásra. A területen 60%-ot lehet beépíteni, ám az építtető tervei alapján mindössze 26%-on lesz épület. Az ingatlan nagyobb, mint fele részén maradnak a növények. Feltéve, ha az állam nem él az elővásárlási jogával. Én azért bízom abban, hogy Hende Csaba és a Fidesz-frakció megnyilvánulása őszinte volt, és mindent megtesznek azért, hogy állami kézbe kerüljön az ingatlan és, hogy ott egy parkot alakítsanak ki - zárta szavait a politikus. 

Szólj hozzá!

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.