Figyelem: így közlekedhetünk az ünnepek alatt Szombathelyen!

Székely Zoárd 2021-10-29 11:00:39
És Sárváron. Életbe lépnek a forgalomkorlátozások.

2021. október 30-án 14 órától 2021. november 1-jén 20 óráig a Jáki úton és az Alsóhegyi úton forgalomkorlátozásra, valamint forgalmirend-változásokra kell számítani – közölte a Szombathelyi Rendőrkapitányság.

A megváltozott forgalmi rend miatt a temetőt a Körmendi út irányába a Hajnóczy József utcán, a Nárai külső út irányába pedig Ferenczy István utcán keresztül tudják elhagyni a járművezetők.

Az Irinyi János, a Döbröntei Gábor, a Tarczay Lajos, az Asbóth József és a Laky Demeter utcákból a járművezetők csak a temető irányába hajthatnak ki.

Az Alsóhegyi utcában a Brenner Tóbiás körút irányába kizárólag a helyijáratos autóbuszok, valamint a taxi gépjárművek taxi üzemmódban közlekedhetnek.

A közlekedés biztonságának fenntartása, a balesetek és a forgalmi torlódások megelőzése érdekében a rendőrök a polgárőrökkel közösen segítik a közlekedést. Indokolt esetben a környező utcák forgalmának átszervezése is várható, ezért fokozott körültekintéssel közlekedjenek!

A 2021. október 30-án tartandó Simon-Júdás vásár miatt, az alábbi forgalomkorlátozás lép életbe Sárvár belvárosában. 

Időszakosan lezárásra kerül a vásár területe:

                                    2021. október 29-én 18 órától

                                    2021. október 30-án 20 óráig

a Rákóczi utca – a Várkerület – a Kossuth Lajos tér – a Batthyány Lajos utca – a Hunyadi János utca – az Árpád utca – az Ady utca – a Deák Ferenc utca útvonalon.

A járművezetők a Sársziget utca – a Soproni utca – a Selyemgyár utca – a Hunyadi János utca – a Gárdonyi Géza utca – a Fekete-híd utca – a Rákóczi Ferenc utca útvonalon közlekedhetnek.

Szólj hozzá!

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.

Robbantással fenyegette egy férfi a Csornai Járásbíróságot

Emailben írta meg, hogy átküld egy rakétát, „azt lesnek, mint a moziba”.

Motoros védőfelszerelések: az alapoktól a csúcstechnológiáig

A motorozás jelentősen átalakult az elmúlt évtizedek során.

A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben

A lovas színházi show bemutatója lesz a a fő attrakció.

Kisebb költségvetéssel rendezik meg a Savaria Történelmi Karnevált Szombathelyen

A városban működő cégek felajánlásai nélkül rövidebb és kulturális kínálatában szegényebb lett volna a rendezvény.

Késik idén a magyar dinnye 

A hideg tavasz átrendezte a szezont.

Augusztusi időutazásra hív a Savaria Történelmi Karnevál

Különleges helyet foglal el a magyar fesztiválkultúrában és a szombathelyiek szívében is a Savaria Történelmi Karnevál, amely idén XXIV. alkalommal várja az érdeklődőket.

Ünnepi héten van túl Győr új alpolgármester-jelöltje

Balog-Farkas Renáta szentiváni örömhírekről számolt be. 

Pintér Bence: “A fasizmus nem poros emlék, hanem élő veszély.”

Fel kell ismernünk és minden formáját el kell utasítanunk. 

Otthonápolás emberközelből – hogyan teremtsünk biztonságos és kényelmes környezetet?

Otthoni környezetben gondoskodni egy beteg vagy idős családtagról nem egyszerű feladat, a szeretetünket és teljes figyelmünket kívánja, emellé pedig nem árt az alapos felkészülés sem.

Azt gondoltad megúsztuk a hetet politikusi szalagvágás nélkül?

A sárvári úszómedence partján ment fuccsba az elképzelés.

Nem lesz plusz költsége az online matricavásárlásnak, mégis érdemes figyelni

Szeptembertől már nemcsak a benzinkutakon, hanem online is „ingyen” lehet autópálya-matricát venni.

Miért kapcsol le a kismegszakító?

Biztos te is jártál már úgy, hogy egy átlagos délutáni takarítás során egyszer csak kialszik a fény.

Illés Károly, szombathelyi önkormányzati képviselő munkahelyet vált

Július 1-től már nem dolgozik az Országgyűlés Hivatalánál.