Ungár Péter: Hol marad ismét a szociális szektorban dolgozók egyszeri bérkiegészítése?

ugytudjuk.hu 2021-10-28 14:49:55
Több, mint egy éve követeli az LMP,  hogy megkapják a szociális szektorban, ami jár nekik a pluszmunkáért.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője sajtóközlemény juttatott el szerkesztőségünkhöz, amit most változtatás nélkül közlünk.

A negyedik hullám beköszöntével sok önkormányzat, az idősotthonok és egyéb szociális intézmények járványügyi korlátozását rendeli el a védekezés első lépéseként. Ez szakmailag érthető, ugyanakkor rámutat arra, hogy mint az előző három hullámban, most is a szociális szektorban dolgozók jelentik az egyik elsőszámú védelmi vonalat a koronavírus-járvánnyal szemben.

Ennek ellenére nem kapták meg rengeteg pluszmunkájukért a szociális szektorban dolgozók az egyszeri ötszázezres bérkiegészítést. Több, mint egy éve követeli az LMP,  hogy megkapják a szociális szektorban, ami jár nekik a pluszmunkáért, ennyi idő alatt semmilyen fideszes politikus nem mondott semmilyen épeszű érvet, hogy miért nem adják meg ezt a költségvetést alig terhelő pluszbért.

Az egyszeri ötszázezer forintos bérkiegészítés elismeri a szociális dolgozók pluszmunkáját, ami elengedhetetlen lesz hazánknak a negyedik hullám alatt is.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.