A tizenegyesekkel a Gyirmót jutott tovább Szombathelyen

Papp László Tamás 2021-10-27 20:49:00
A Gyirmót FC Győr volt a Haladás vendége a MOL Magyar Kupa 4. fordulójában.

A döntetlen meccs a tizenegyesekkel dőlt el.

A szombathelyiek kezdték jobban a mérkőzést, az első percekben a vendégek szinte át sem jöttek a hazai térfélen. A folytatásban sem változott a játék képe, a Haladás támadott, a Gyirmót védekezett.

Mezőnyben folyt a játék, egyik kapu előtt sem alakult ki helyzet

értékelnek a Haladás honlapján.

Félóra sem telt el a meccsből, amikor cserélnie kellett Németh Szabolcsnak, Délczeg megsérült.

Eseménytelen mezőnyjátékokot láthattak a szurkolók. A hajrában viszont nagy ziccert hibáztak a vasiak.

Szünet után kicsit magasabb fokozatba kapcsoltak a csapatok, látszott: nem akarnak túlórázni, a rendes játékidőben döntésre akarják vinni a továbbjutást.

A vendégek két lövéssel veszélyeztettek, az elsőt Verpecz bravúrral tolta a léc fölé, majd Zeke rontott ziccert. A gyirmótiak irányították a játékot, a hazaiak ebben a periódusban a gyors megugrásokban bíztak.

Az utolsó tíz percet Devecseri sérülése miatt tíz emberrel küzdötték végig a vasiak, a szabályok szerint ugyanis csak a hosszabbításban lehetett legközelebb cserélni.

Hősiesen helytálltak a mieink, kihúzták a 90 percet. A rendes játékidőben nem is született gól, következett a 2x15 perces hosszabbítás.

Az izgalmas túlórában  mindkét oldalon több nagy helyzet is kimaradt. Következtek a büntetők

– írják.

Az elsőt Holdampf belőtte, a gyirmóti Hasani sem hibázott: 1-1. A második sorban Romic nem hibázott, de Nagy Patrik sem (2-2). Következett Németh Milán, a csapatkapitány fölé lőtt. Jött Simon András, de Verpecz bravúrral védte a bal sarokra tartó labdát, maradt a 2-2! Sajnos Hegedűs lövését Rusvák hárította.

Aztán viszont Hajdú a léc fölé bombázott (2-2). Monori lövését Rusvák védte, az utolsó lövő, Szegi értékesítette tizenegyesét, így a Gyirmót 3-2-re nyert büntetőkkel.

Szombathelyi Haladás–Gyirmót FC Győr 0-0 (Tizenegyesekkel: 2-3.)

Haladás: Verpecz - Tóth D., Romic, Devecseri (Németh Milán, 90.), Debreceni – Kállai Z. (Szijjártó, 62.), Holdampf, Szekér – Horváth R. (Doncsecz, 51.), Délczeg (Hegedűs, 26.), Monori. Edző: Németh Szabolcs.

Gyirmót: Rusák - Karacs, Radics (Nagy P., 85.), Vogyicska, Széles – Major (Szegi, 105.), Csonka, Zeke, Hasani – Medgyes (Mayer, 96.), Lencse (Simon A., 67.). Edző: Csertői Aurél.

Hámori Lucának selejteznie kell

A kőszegiek 23 éves sportolója így vasárnap délután kezd és Grainne Walsh-sal csap majd össze az Észak-párizsi Arénában.

Három alpolgármesterben maximalizálná a városvezetőket Novák Előd

A nyári szünet után elsőként az Igazságügyi Bizottság tárgyalja a parlamenti képviselő törvényjavaslatát.

Látványosan megújíthatod a ház megjelenését a tetőcserepek átfestésével!

Az épületek különböző szerkezeteinek felújítása nagyszerű eredménnyel kecsegtet, amennyiben a megfelelő anyagokkal és szakszerűen végezzük, nem kivétel ez alól a tető sem, amelynek megkopott cserepei átfesthetők.

Újra üzemel a büfé a szombathelyi Víztoronyban

Befuccsolt a korábbi piaci alapú üzemeltetés, most az AGORA maga “áll a pult mögé”.

Kellemes nyári idő lesz pénteken

Se eső, se szél, se kánikula.

Továbbra sem nyílik meg a keleti szektor az ETO-stadionban, de számos fejlesztés történt

A 2024/25-ös időszak szezonnyitó sajtótájékoztatóját tartotta szerdán az ETO FC Győr.

A Savaria Karneválra is jön a repohár

A pohárért 500 forintot kell fizetni, de vissza már nem pénzt, hanem tokent adnak majd.

Szeptemberig torlódás lesz a Béke hídon Győrben

A szakemberek célja, hogy a munkálatok az iskolakezdésig befejeződjenek.

LMP: Elképesztő, hogy a kormány nem hajlandó szélenergiát használni

Az LMP azt várja a kormánytól, hogy engedjen végre zöld utat a szélenergiának.

ELTE: rekordszámú a pedagógusjelölt

Az ELTE szombathelyi képzéseire összesen csaknem 1000-en nyertek felvételt, ezen belül közel 50 százalékos részesedéssel megőrizte vezető szerepét a pedagógusképzési terület.

Milyen a stílusos esküvői ültetőkártya?

Az esküvői ültetőkártya, nemcsak segít a vendégeknek megtalálni a helyüket a vacsorán, hanem egyben dekorációs célt is szolgál, sőt, összehangolva akár köszönőajándék is lehet. Egy esküvőn, ahol minden apró részlet számít, az ültetőkártya stílusa sem elhanyagolható kérdés.