770 ezer határon túli szavazónak küld emlékeztetőt a választási iroda

Nagy Donát 2021-10-27 06:25:00
A mérleg nyelve lehet jövőre, hogy a határon túli magyarok kit szeretnének idehaza miniszterelnöknek.

A héten megkezdi annak a több mint 770 ezer magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárnak az értesítését a Nemzeti Választási Iroda (NVI), akik – miután regisztráltak – levélben szavazhatnak majd az országgyűlési választáson, az esetleges népszavazásokon, valamint a későbbi európai parlamenti választásokon is, írja a HVG.

Korábbi regisztrációjuk alapján a központi névjegyzéken jelenleg több mint 408 ezer fő szerepel. Számukra az NVI a levélben javasolja, hogy ne felejtsék el bejelenteni, ha a regisztrációjuk óta változtak adataik, például elköltöztek. A szervezet ezzel párhuzamosan azoknak is levelet küld, akik még nem regisztráltak: őket ennek módjáról tájékoztatják részletesen.

A legutóbbi országgyűlési választást megelőzően is több mint 650 ezer értesítőt küldtek ki, erre tesznek még rá 120 ezer főt.

A lap azt írja, a magyarországi lakcímmel nem rendelkezők abban az esetben vehetnek részt a soron következő országgyűlési választáson, ha a szavazást megelőző 25. napig a Nemzeti Választási Irodától kérik felvételüket a központi névjegyzékbe. A regisztráció tíz évig érvényes. Abban az esetben, ha a választó szavaz, adatmódosítással él vagy kéri regisztrációja meghosszabbítását, úgy újabb tíz évig marad érvényes a regisztráció.

Szólj hozzá!

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.

A napelemes rendszerek rejtett költségei

A napelemes rendszerek egyre népszerűbbek Magyarországon, hiszen a környezetkímélő hatásuk mellett hosszú távon jelentős megtakarítást biztosítanak.

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”