66 millió forintba került a győri Tankcsapda-koncert

Pintér Bence 2021-10-27 16:33:01
A tavalyi BaRock Zenebona került hasonló összegbe, de ott tizenhárom helyszínen huszonhat zenekar lépett fel.

Egy hónap csúszással, csak az után került ki a győri önkormányzat honlapjára a kulturális osztály már szeptember 29-én elkészült nyári üvegzseb-dokumentuma, hogy lapunk közérdekű adatigénylést adott le azért, hogy megtudjuk: mennyibe került a nyár végi Tankcsapda-, illetve Slade-koncert. (Nagyné dr. László Edit jegyző asszony válaszában egyébként pontosítást kért, azt kérte, jelöljük meg, pontosan melyik Tancsapda koncetre vagyunk kíváncsiak.)

De a lényeg az, hogy mint kiderült,

az augusztus végi Tankcsapda-koncert 66 millió forintjába került a városnak.

Az összeg önmagában nagyon magasnak tűnik, főleg, ha összevetjük azzal a listával, ami pár éve szivárgott ki arról, hogy milyen fellépési díjjal dolgoznak egyes magyar zenekarok, énekesek. Ezen a listán – amiről annak szereplői elmondták anno a Borsnak, hogy árai viszonylag pontosak – Majka és Curtis szerepelt alegdrágább előadóként, ők 2,9 millió forintot kértek egy kilencven perces műsorért, amihez ők viszik a technikát. A második helyezett itt a Honeybeast lett, ők 1,8 millió forintért szintén saját technikájukkal turnéztak akkoriban.

Nyilván a Tankcsapda egy kifejezetten népszerű zenekar, és nem is egy egyszerű koncerttel érkeztek Győrbe, hanem egy nagy, kivetítős-körszínpados show-val, ezért mondjuk nem lenne meglepő, ha a koncert költsége felkúszna egy valamivel magasabb tartományba – jelezte nekünk egy koncertszervezéssel foglalkozó budapesti szakember, aki szerint viszont a 66 millió forintos összeg így is meglepően magas. De beszéltünk olyan rendezvényszervezővel is, aki szerint nem feltétlenül irreális ez az összeg.

A vélemények eltérnek tehát, de hogy még inkább kontextusba helyezzük a 66 millió forintos költséget: tavaly augusztus 20-án a győri BaRock Zenebona került nagyságrendileg hasonló összegbe: azon 13 helyszínen 26 zenekar lépett fel.

De például Szombathelyen 2019-ben az egész Savaria Karnevál került 82 millió helyi adóforintba, ebből négy napon át jó pár program kijött, többek között ingyenes nagykoncertek, amelyeken például Rúzsa Magdi, Oláh Ibolya, a Blahaluisana és a Bagossy Brothers Company lépett fel számos helyi zenekar, illetve jelmezes hagyományőrzők mellett.

Az üvegzseb-dokumentumból a szeptember eleji Slade-koncert költségének egy része is kiderült, itt a hang-, színpad- és fénytechnika kerül 17,9 millió forintba, a zenekar gázsijáról egyelőre nincs információ.

Szólj hozzá!

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.

Egy szombathelyi borozóban húzott be komájának egy férfi

Maradandó szemsérülést szenvedett az áldozat.

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.