A szombathelyi Kőszegi utca teljes hosszában 30 kilométeres sebességkorlátozás lép érvénybe

Farkas Bazsi 2021-10-26 17:30:00
A Sziget utcában, a Benczúr Gyula utcában, az Engels utcában és a Zrínyi Ilona utcában is változik a forgalmi rend.

A Szombathelyi önkormányzat Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság keddi ülésén több a közlekedést érintő kérdésben is döntöttek a városvezetők.

A Sziget utca a Kozma Kft. bejáratáig kétirányú lesz.

A Benczúr Gyula utca egyirányúsítva lesz a Nefelejcs utca és a Levendula utca közötti szakaszon a Levendula utca irányába úgy, hogy a páratlan oldalon megállási korlátozás kerül bevezetésre. Az egyirányúsítás bevezetésére a 2022. évi tavaszi szünetet követő első tanítási napon kerül sor.

A Rohonci út 26. szám előtti „Várakozni tilos” jelzőtábla átkerül az Engels Frigyes utcai csomóponthoz.

Fotó: Farkas Bazsi,

A Kőszegi utca Petőfi Sándor utca – Mártírok tere közötti szakaszon, a Kőszegi utca 31. szám útcsatlakozásától kezdődően 30 km-es sebességkorlátozás kerül bevezetésre. Ezzel a Kőszegi utca teljes hosszában 30 km-es korlátozás lép életbe.

A Zrínyi Ilona utca 39. számú ház melletti útszakasz bejáratához kihelyezésre kerül egy „Mindkét irányból behajtani tilos” jelzőtábla, alatta „kivéve lakók” feliratú kiegészítő táblával. 

A változtatások a Benczúr Gyula utca kivételével életbe is lépnek. 

Szólj hozzá!

Drogbotrány Zalaegerszegen - Hadházy Ákos szerint egy városi fideszes politikus érintett egy Szombathelyen rendezett kábítószeres buliban

A parlamenti képviselő szerint kábítószer használat miatt elterelésre küldtek egy önkormányzati képviselőt, a vállalkozó haverjait pedig le is tartóztatták.

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.