Ungár: A fosszilis energiákról a nemzeti függetlenség miatt is „le kell jönni”

Pintér Bence 2021-10-25 12:21:00
Paks II is épp az orosz függés erősítése miatt nem megoldás.

Nem a lakosságnak kell megfizetnie, hogy mennyire megnőttek az energiaárak – ez az egyetlen pont, amiben az elmúlt hónapokban kialakuló energiaválság kapcsán egyetért Orbán Viktor miniszterelnök és Ungár Péter, legalábbis utóbbi parlamenti felszólalása alapján. Az LMP Vas megyei képviselője szerint a fosszilis energiákat előállító szennyező vállalatoknak kell megfizetnie a növekedő árakat, ugyanakkor jelezte:

bár a Fidesz tíz éve kormányoz, eddig ezeknek a cégeknek adókedvezményt adtak, büntetést nem.

A képviselő kiemelte: nem igaz, hogy klímavédelmi intézkedések és a kvótarendszerek okoznák az energiaárak emelkedését; a problémát az okozza, hogy nincs valódi piaca a fosszilis energiáknak, nem a kereslet és a kínálat szabályozza. A kibocsátó országok és a nagy cégek lekartellezik szerinte az árakat, fiktív árképzés van. Ungár szerint a kartelleket szét kell verni, de egyébként is le kell állni a fosszilis energiákkal, zöld fordulatra van szükség.

Ez szerinte nem csak zöld kérdés, hanem nemzeti függetlenségi kérdés is.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

Ungár Péter emlékezetetett: Orbán Viktor pont a covid-járvány előtt készült a látványos zöldfordulatára; ehhez képest szerint a miniszterelnök minden cselekedete arra irányult, hogy az energiacégek és az autógyártók érdekében megvétózza a szigorúbb klímacélokat. Szerinte a Fidesz egyáltalán nem foglalkozik érdemben a zöldpolitikával, csak ha valami pénzt lehet behúzni belőle. A képviselő szerint Paks II szintén nem megoldás, hiszen azzal is csak az orosz függőséget növeljük.

A kormány részéről válaszoló Schanda Tamás szerint Brüsszel kívánja megadóztatni a családokat a klímavédelemre hivatkozva, ezért nőnek az energiaárak. De Schanda elmondása szerint a magyar kormány meg fogja védeni a rezsicsökkentést.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.