Idén már szinte teljesen normális keretek között rendezik meg a Simon-Júdás vásárt Sárváron

Fehér Buda 2021-10-25 15:31:37
A kísérőrendezvények viszont elmaradnak.

Tavaly ugyan a koronavírus-járvány miatt elég szerény keretek között rendezték meg a Simon-Júdás vásárt Sárváron, a kirakodóvásárt idén már szinte teljesen a járvány előtti módon rendezik meg a hétvégén. A város oldalán arról írnak, hogy már október 29-én, pénteken 18 órától kinyitnak a vendéglátóegységek a vásár területén, ilyenkor hagyományosan a sárváriak látogatnak ki nagy számban a vásárba. Október 30-án pedig több száz árus kínálja portékáit a belvárosban, amire a járvány előtt több tízezren voltak kíváncsiak évről évre.

Az idei vásárt a megszokott helyszíneken, a Kossuth téren, a Batthyány Lajos utcán, Hunyadi János utcán, az Árpád utcán, az Ady Endre utcán, a Deák Ferenc utcán, a Várkerület utcán, a Rákóczi Ferenc utcán és a Posta téren tartják majd. A forgalmat a Sársziget u. – Soproni u. (88. sz. főút) – Selyemgyár u. – Hunyadi u. – Gárdonyi u. – Fekete híd u. – Rákóczi u. útvonalon terelik, a forgalomelterelés 2021. október 29-én 18.00 órától 2021. október 30-án 24.00 óráig tart.

A buszközlekedés a Batthyány utcai (Főtér), a Rákóczi utcai (Kórház) és a Hunyadi utcai megállóknál a 2021. október 29-én 18.00 órától 2021. október 30-án 24.00 óráig szünetel. Az utasok az Autóbusz állomásnál, a Gyógyfürdőnél (Rákóczi utca), a Vasútállomásnál és a Gárdonyi utcában lévő megállókat vehetik igénybe.

A város honlapján még hozzáteszik, hogy idén a járványhelyzet miatt kísérőrendezvények, zenés programok nem lesznek, így a hatályos járványügyi szabályok betartásával, korlátozás nélkül látogatható a vásár.

Szólj hozzá!

Görbicz Anita tegnap Orbán Balázs mellett tűnt fel az Audiban

Ez annak összefüggésében különösen érdekes, hogy Orbán Viktor bejelentette, lecserélik Győr parlamenti képviselőjét.

Orbán Viktor szerint az Audi Győrben számíthat a magyar kormányra

Az új Q3 gyártásának startján tartott beszédet a miniszterelnök.

Utcára szabadul a művészet Szombathelyen!

Július 19-én jön az URBAn pARTy – Belvárosi UtcaFeszt.

Apja megölte, feldarabolta a fiát, aztán elásta Szombathelyen

25 éves bűnügyi rejtély végére került pont Szombathelyen.

Mosonmagyaróváron fogott dealert a DELTA

Drogot és porciózásra alkalmas tárgyat rejtett egy 46 éves férfi autója. 

Startol a Kékszalag

57. alkalommal versenyeznek a balatoni tókerülők.

Győr-Győrzámoly ad otthont a jet-ski Európa-bajnokság idei harmadik állomásának

Július 31. és augusztus 3. között rendezik meg a futamot.

Kirúgta Christian Hornert a Red Bull

Olyan szárnyakat adott neki a cég, amilyenre valószínűleg nem vágyott.

Ügyetlen cigicsempészt kapcsoltak le a pénzügyőrök Ácsnál

Az ukrán balek egy fekete takaró mögé rejtette a szajrét.

Így vigyél izgalmat a hálószobába

Az intim együttlét erősíti a bizalmi köteléket és erősebbé kovácsolja a párokat.

Parkoló autón "szambázott" Kőszegen egy férfi

A motorháztetőt és a szélvédőt is megtaposta, illetve a járművön végigfutott.

Saját nyomtatott lappal szórja meg a kistelepüléseket a Tisza

Adományokat várnak a Tiszta Hang nyomtatási költségeihez.

Laza nyári programok a héten Győrben 

Az unatkozás esőben sem opció.

Idén a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesület támogatását tűzte ki célul a Joskar-Ola Napok

Augusztus 9-én, és 10-én rendezik meg a szokásos városrészi kulturális-, és sportnapot. 

Szakértői tanulmány segítheti a Szigetköz fejlődését

A cél a régió kiemelt fejlesztési területté emelése.