Helyre kellett igazítania a szombathelyi Fidesz házi lapjának

Farkas Bazsi 2021-10-17 09:04:00
A portál azt írta, hogy a szombathelyi önkormányzat fizetett ki egy, a város Fő terén megtartott kampányrendezvényt, csakhogy ez nem volt igaz.

Nemrég azzal hívták fel magukra (Nemény András és a szombathelyi városvezetés) a figyelmet, hogy költségvetési okokra hivatkozva lemondták a Karnevált.

Helyette viszont kampányrendezvényre volt saját pénzük,

Szombathelyre hívták Karácsony Gergelyt, Kunhalmi Ágnest és Ungár Pétert is, ám a Fő tér használatáért és a városi tévé közvetítéséért egy fillért sem fizettek - írta még augusztusi cikkében a szombathelyi Fideszhez ezer szállal kötődő Frisss.hu.

Csakhogy a portál nem írt igazat. 

Ennek pedig most egy helyreigazításban most hangot is adott. Mint írják:

A 2021. augusztus 12-én „Baloldali sikkasztási ügy érintettje kaphat újabb milliókat Szombathelyen” címmel megjelent cikkben azt a valós tényt, hogy Karácsony Gergely, Kunhalmi Ágnes és Ungár Péter nem fizetett a szombathelyi kampányrendezvényük miatt a Fő tér használatáért és a városi tévé közvetítéséért az önkormányzatnak, abban a 

hamis színben tüntettük fel, hogy ezt a rendezvényt az önkormányzat a saját pénzéből szervezte, és az esemény szervezéséért és megtartásáért fizetendő díjat elengedte nekik.

A valóság ezzel szemben az, hogy a cikkben írt rendezvényt nem a szombathelyi önkormányzat szervezte, és kampányrendezvények esetén a szombathelyi önkormányzat soha nem kért és nem kér senkitől pénzt sem az érintett közterület használatáért, sem a városi tévé közvetítéséért, és ez a cikkben írt esetben is így történt.

Szólj hozzá!

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.