Letartóztattak két embert Győrben, akik hamis védettségi igazolványokkal kereskedtek

Fehér Buda 2021-10-15 15:41:00
Az igazolványokat saját maguk állították elő.

A Győri Járásbíróság két gyanúsított letartóztatását rendelte el, akik a gyanú szerint védettségi igazolványokat hamisítottak, majd azokkal kereskedtek. A bíróság a megalapozott gyanú fennállását megállapította és a legsúlyosabb, személyi szabadság elvonásával járó bírói engedélyes kényszerintézkedés elrendelését indokoltnak látta, tudtuk meg a Győri Törvényszék közleményéből.

A bíróság szerint valós annak a veszélye, hogy a két gyanúsított szabadlábon nehezítené az eljárási cselekmények lefolytatását megnehezítenék, méghozzá úgy, hogy a kezdeti szakaszban lévő nyomozás során a tanúkkal felvennék a kapcsolatot, és valahogy befolyásolnák őket.

A bíróság álláspontja szerint fennáll annak a veszélye is, hogy további hamis igazolványokkal kereskednének, mivel az egyik gyanúsítottat már több alkalommal büntették. 

Azt már a rendőrség oldalán írják, hogy egy szlovák rendszámú gépkocsi szintén szlovák állampolgárságú sofőrjét és utasát ellenőrizték idén augusztusban Vámosszabadi közelében, a 14-es számú főúton. Az intézkedés során az utas egy hamis magyar védettségi igazolványt adott át ellenőrzésre az egyenruhásoknak, míg a későbbi csomag- és ruházatátvizsgáláskor az autót vezető férfi nadrágjából további kilenc, hamis védettséget igazoló okmány került elő.

A járőrök mindkettőjüket elfogták, majd a Győri Rendőrkapitányságra történt előállításukat követően a nyomozók, egyiküket felhasználással elkövetett közokirat-hamisítás, míg a sofőrt felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítás bűntettének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

Mindkét szlovák állampolgár elismerte a bűncselekmény elkövetését és vallomást is tettek.

A nyomozás itt nem állt meg, a Győri Rendőrkapitányság és a megyei rendőr-főkapitányság felderítői további információkat gyűjtöttek, tanúkat kutattak azért, hogy a hamis okiratok, okmányok készítőit is kézre kerítsék.

Hamis védettségi igazolvány készítőire csaptak le a rendőrök

A két feltételezett elkövetőnél a hamis okmányok mellett kábítószergyanús anyagot is találtak.

 
A begyűjtött adatok értékelését követően a rendőrök október 12-én az esti órákban Győr-Ménfőcsanakon elfogták a 47 éves G. A. Zeuszt, és a 41 éves F. Lászlót, akik a gyanú szerint a hamis igazolványokat gyártották.

A helyszínen, illetve a feltételezett elkövetők Kálvária úton bérelt irodájában tartott kutatáskor a nyomozók már elkészült és névre szóló, a gyanú szerint hamis magyar védettségi igazolványokat találtak, valamint ezen okmányok készítéséhez szükséges több száz plasztikkártyát és egy kártyanyomtatót is lefoglaltak. Emellett 60 darab különböző méretű, nyomtatott Covid-19 oltási igazolásra, illetve kábítószergyanús anyagra bukkantak a nyomozók.
 
A férfiakat elfogták, a rendőrkapitányságra előállították, ahol F. László esetében a vele szemben alkalmazott drogteszt pozitív értéket mutatott, ezért őt a nyomozók készítéssel elkövetett közokirat-hamisítás bűntette és kábítószer birtoklásának vétsége miatt – őrizetbe vétele mellett – gyanúsítottként hallgatták ki.

Társát, G. A. Zeuszt szintén őrizetbe vették, és őt is készítéssel elkövetett közokirat-hamisítás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként.

A döntés nem jogerős, másodfokon a Győri Törvényszék dönt. A járásbíróság az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, de legfeljebb egy hónapi időtartamra rendelte el a letartóztatást.

Szólj hozzá!

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.