Teljesen összeégett egy nő, aki egy gejzírbe ugrott a kutyája után

Fehér Buda 2021-10-12 17:52:00
Laiha a Yellowstone Nemzeti Parkba látogatott el az édesapjával, amikor a kistestű kutyája beleesett a vízbe.

A 20 éves Laiha Slaytont a múlt hét óta mesterséges kómában tartják az orvosai, miután a fiatal nő testének 91 százaléka összeégett. 

Laiha a múlt héten kilátogatott a Yellowstone-ba, az USA legnagyobb nemzeti parkjába. A park persze nem veszélyek nélküli, sok turista úgy elveszik a vadonban, hogy sosem találnak rájuk, másokra a vadállatok támadnak. Laiha viszont a park gejzírjeit akarta meglátogatni.

Fotó: Pixabay

A lány el is érte a Maiden's Grave Spring névre keresztelt gejzír, a forró vízbe azonban beleesett a kiskutyája, Rusty. Laiha gondolkodás nélkül a kutya után ugrott, a gejzír a hivatalos adatok alapján ekkor 

93,3 fokos volt.

A lány teste ennek következtében a vállaitól a lábujjaiig összeégett.

A nemzeti park fenntartója a baleset után kiadott egy közleményt, ebben azt írják, hogy a fiatal nő az édesapjával együtt látogatott ki a természetbe. Rusty, a kutya a nő édesapjának a kocsijából ugrott ki, majd egyből beleesett a forró vízbe. Az állat nem élte túl a forró vizet.

Laihát az édesapja mentette ki, a helyszínen a parkőrök látták el a sérüléseit. A fiatal nőt ezután mentőhelikopterrel szállították kórházba. Az orvosai szerint Laihát a következő két-három hétben még biztosan altatásban tartják, a jövőben több műtétet is el kell rajta végezni, és bőrdonorra is szüksége lesz a felépüléshez.

Az orvosok szerint azonban Laihának szerencséje volt, mivel az édesapja iszonyú gyorsan lépett, így a lány többnyire másodfokú égésekkel megúszta. A mentésben a férfi lába is megégett, ám az ő állapota nem súlyos.

A baleset után Laiha nővére elindított egy online adománygyűjtést, hogy legyen miből fedezni a kórházi költségeket a családnak. A sztorit végül a Yellowstone park is megosztotta, intésül a turisták számára, hiszen sokan nem is fogják fel, milyen veszélyesek lehetnek a gejzírek.

Szólj hozzá!

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták.