Eszméletlenre verte, és azzal fenyegette, megöli volt barátnőjét a győri férfi

Papp László Tamás 2021-10-11 11:00:00
Konyhakést szegezett a nő mellkasának.
A férfi nem tudta elfogadni a 2019 nyarán bekövetkezett szakítást, ezért a nő akarata ellenére, a kulcsai megszerzését követően behatolt a sértett lakásába, és ott eszméletvesztésig bántalmazta őt

– írja közleményében a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség. 

Magához térve a nő megnyomta a pánikgombot, kiérkeztek a biztonsági szolgálat munkatársai, akik a férfit elküldték, de ő távozáskor ellopta a nő kulcsát, és később ismételten visszatért a lakásba – teszik hozzá.

A Győri Járási Ügyészség vádirata szerint

a visszatérő férfi egy konyhakést tartott a nő mellkasához és megöléssel kezdte őt fenyegetni, aminek a visszatérő járőr fellépése vetett véget.

A férfi két nappal később a lépcsőházban várta, hogy a sértett győri lakásának ajtaja valamikor kinyíljon. Mikor a mit sem sejtő sértett kinyitotta az ajtót, belépett a lakásba, elvette a nő kulcsait és nem volt hajlandó távozni onnan.

Két héttel később ugyancsak a lépcsőházban várta a sértettet, bement vele a lakásába, majd ismét bezárta az ajtót és közölte, hogy a sértettet

„délutánig nem engedi sehova”.

A nő megnyomta a pánikgombot, mire a férfi elmenekült.

Ezen két hét leforgása alatt a férfi 240 alkalommal hívta telefonon a sértettet, emellett számos alkalommal csengetett és kopogtatott a sértett lakásának ajtaján – szól a közlemény.

Egy hónappal később a férfi újra bejutott a sértett lakásába úgy, hogy a lépcsőházban várakozott, a lakás ajtajának kinyílásakor a lakásba bement és onnan azt követően távozott, hogy a sértett megnyomta a pánikgombot, a járőrök pedig kivezették a lakásból. 

Az ügyészség az elkövetőt öt bűncselekménnyel vádolja:

- folytatólagosan elkövetett személyi szabadság megsértésével,

- folytatólagosan elkövetett könnyű testi sértés vétségével

- éjjel elkövetett magánlaksértéssel,

- személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatással

- háborgatással elkövetett zaklatásssal

Vele szemben négy és fél év szabadságvesztés is kiszabható.

Az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni az ügyben.

Címlapképünk illusztráció, forrás: Pixabay

Szólj hozzá!

Mit árul el a villogó homokóra ikon a kazánunkról?

A modern fűtési technológiák világában fontos, hogy a felhasználók pontosan tudják, milyen jelentéssel bírnak a különféle ikonok a kazán kijelzőjén.

Drogbotrány Zalaegerszegen - Hadházy Ákos szerint egy városi fideszes politikus érintett egy Szombathelyen rendezett kábítószeres buliban

A parlamenti képviselő szerint kábítószer használat miatt elterelésre küldtek egy önkormányzati képviselőt, a vállalkozó haverjait pedig le is tartóztatták.

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.