Orbán ma reggel bejelentette a pedagógusok béremelését is

Székely Zoárd 2021-10-09 12:02:19
Dübörög a kampányvonat...

Orbán Viktor tegnap reggel még úgy nyilatkozott a Kossuth Rádióban, hogy januártól 20 százalékkal emelik meg a bölcsődékben dolgozók és a kulturális területen foglalkoztatottak fizetését. A tanári béremelés kapcsán viszont azt mondta, hogy „sajnos mindenki bérét nem lehet megemelni egyszerre".

Orbán: sajnos mindenki bérét nem lehet megemelni egyszerre

Nem félős típus, de felveszi a jövő héten a harmadik oltást - jelentette be a kormányfő a ma reggeli interjú stílusban felvett beszédében a Kossuth rádióban. Orbán Viktor szerint a magyar családokat meg tudja gyötörni a rezsiár. Szerinte ha piaci energiaárak lennének, akkor most 360 ezer forinttal kellene többet fizetni évente egy magyar családnak.

Mára azonban változott a tényállás, a miniszterelnök ugyanis egy Facebook-bejegyzésben megemlíti, hogy a pedagógusok is kapnak 10 százalékos béremelést.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

Ugyan a fotón nem szerepel a bejelentés, csupán egy szöveges megjegyzés formájában, de megnyugodhatunk, szépen dübörög tovább a kampányvonat...

 

Címlapfotó: MTI/Benko Vivien Cher

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.