Dobrev Klára Szombathelyen: Járjon mindenkinek ingyenesen egy minimális rezsi

Nagy Donát 2021-10-08 17:35:00
A DK miniszterelnök-jelöltje a mai fórumán azt mondta, hogy a 21. században, Európában mindenkinek jár az emberi méltósághoz szükséges mennyiségű víz, áram, fűtés és internet. Ingyen.

Szombathelyen folytatta országjárását Dobrev Klára, a DK miniszterelnök-jelöltje. Az utcafórum elején azt mondta, hogy a körútja nem, vagy nem csak a kampányolás, hanem már a kormányzás része, hiszen minden ilyen alkalommal rengeteg emberrel tud beszélni a problémáikról.

Összeraktam magamban mindazt, amire az emberek vágynak, és amiről úgy gondolják, hogy a következő kormánynak megoldást kell találnia

– jelentette ki Dobrev, és hozzátette, ő már most többet tud az emberek valós problémáiról, mint Orbán Viktor valaha tudott.

A DK miniszterelnök-jelöltje szerint a Fidesz elhitette a magyar emberekkel az elmúlt 12 évben, hogy a legfontosabb a politikusokkal jóban lenni.

Dobrev Klára szerint dícséretes, hogy sokan bár nem mertek a saját településükön szavazni az előválasztás első fordulójában félve a retorzióktól, de vették a fáradságot, és átmentek egy másik faluba voksolni.

Magyarországon nagyon sok embernek okoz gondot az, hogy kifizesse a rezsijét. [...] Miközben a 21. században, Európában az, hogy az ember megveszi az ennivalót, kifizeti a lakhatás költségét és a gyógyszereit, utána kell hogy maradjon még pénz arra, hogy emberhez méltó életet éljen

– mondta a fórumon Dobrev, aki szerint nem csak azért kell élni, hogy életben tartsuk magunkat, hanem hogy közösségeket alkossunk, meghívhassuk a barátokat, rokonokat egy ebédre, vagy netán vásároljunk mozi- és színházjegyet, könyvet, születésnapi ajándékot.

A miniszterelnök-jelölt szerint a jelenlegi rezsitámogatás a gazdagok érdekét szolgálja, mivel minél nagyobb valakinek a háza, "minél puccosabb gépek vannak benne", annál több pénzt kap.

Dobrek Klára szerint egy alap szolgáltatásnak ingyen kellene járnia. Ezt úgy képzeli el, hogy minden embernek járna annyi víz, hogy meg tudjon mosakodni, főzni tudjon és ki tudja takarítani a lakást. Emellett annyi áram is kell, hogy minden gyermek meg tudja írni egy lámpa mellett a leckéjét. De fűtés is kell, annyi, hogy legalább egy szobát fel lehessen fűteni 18-20 fokra télen is. Végül pedig annyi internet is kell, hogy legalább egy oltásregisztrációt ki lehessen tölteni. Mindezt ingyen adnák.

Ezek nem luxusfogyasztások, ezek az emberi méltóság minimumai

– jelentette ki Dobrev, aki olyan rezsitámogatást vezetne be, ami ingyen biztosít egy minimumot, utána egy kedvező tarifa járna egy széles körnek; viszont akik korlátlanul fogyasztják az energiát, ők fizessenek kicsit többet, mint most.

Dobrev Klára azt is megígérte, hogy az összes panelt és társasházat fel fogják újítani már április végétől, méghozzá EU-s pénzből, és önrész nélkül.

A DK győzelme esetén meghagyná a CSOK-ot.

Az egészségüggyel szerinte nem az a baj, hogy nincsen megfelelő felszerelés, hanem az, hogy nincsen ember, aki gyógyítani tudna.

Nem hogy műtétekre, egy egyszerű diagnosztikára, egy ultrahangra, egy kardiológiára, szemészetre hónapokat kell várni

– mondta Dobrev, aki szerint a magyarok 6 évvel hamarabb halnak meg pusztán azért, mert nem kapjuk meg a megfelelő ellátást. Fórumán szót ejtett Magyarország katasztrofális koronavírus-kezeléséről is.

A presztízskiadások és a vadászati kiállítás helyett a pénzt inkább az egészségügyre, és az oktatás fejlesztésére költené.

Szólj hozzá!

Másfél millió forint értékű drogot foglaltak le egy szombathelyi férfitól

Kokaint, amfetamint, pszilocibingombát, marihuánát, és hasist is találtak.

Írd alá a petíciót a ‘tarvágás törvény’ ellen!

Az Alkotmánybíróság egyszer már visszadobta, most Tuzson Bence tolná át a Parlamenten. 

Változékony idő várható a hétvégén

Vasárnap hajnalban gyenge fagy is lehet.

Visszavonult Szabó Zsolt korábbi válogatott kosárlabdázó

Szabó 2003-ban mutatkozott be a hazai élvonalban.

Betépett sofőrt fogtak a rendőrök Csepregen

Szombathelyen szerzett kétféle drogot, majd a volán mögé ült.

A főváros után Sárvárra, Hévízre és Bükre látogatott eddig idén a legtöbb turista

A magyarok utazási kedvét igazán a húsvéti ünnep és a tanítási szünet robbantotta be, és kimagasló eredményeket hozott a májusi hosszú hétvége is.

Csendes, motoros felvonulással búcsúznak ’Almától’, szombaton, Győrben

A tragikus körülmények között elhunyt motorost, egyedi módon kísérik utolsó útjára. 

Ma van a család nemzetközi világnapja

A legfontosabb egység az életünkben, de vajon kinek mit jelent?

Idén is a Paks nyerte a Magyar Kupa döntőjét

Büntetőpárbaj végén fricskázták meg újra a Ferencvárost.

Vádemelési javaslatot tett a rendőrség a szombathelyi zebrás kettős gázolás ügyében

Maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség miatt folytattak büntetőeljárást.

Danny Van Poppel nyerte a Tour de Hongrie győri befutóját

A 100 éves verseny első szakasza az ETO Parkban ért célba, Pelikán János a legjobb magyar.

Kitüntették a mentők Ágh Pétert

Az indoklás szerint a képviselő példaértékűen támogatta a mentők munkáját és fejlesztéseit.

Győrszentiváni siker! Újra nyitva a Lakossági Információs Iroda

Hat hónapnyi herce-hurca után újra lehet helyben intézni egy csomó mindent. 

Mennyire ismerjük a testünk működését?

Időről időre helyet kapnak a hírekben olyan betegségek, állapotok, amelyek az adott ország lakosságának jelentős részét érintik.