Karácsony Gergely nem lép vissza Márki-Zay Péter javára

Pintér Bence 2021-10-06 14:13:00
Szerinte alapvető ellentét van az ő, illetve Dobrev Klára és Márki-Zay Péter programja között. A közvélemény-kutatásokra nem ad.

Az MSZP, az LMP és a Párbeszéd politikusainak gyűrűjében jelentette be Karácsony Gergely budapesti főpolgármester, miniszterelnökjelölt-aspiráns, hogy 

nem lép vissza Márki-Zay Péter javára az ellenzéki előválasztás miniszterelnöki körének második fordulójában.

Bejelentése elején arról beszélt ismét, hogy ő nem visszalép (az előválasztáson), hanem előre: Magyarország újraegyesítése a célja. Az előválasztás második fordulójában szerinte nincs rossz választás, mind ő, mind Márki-Zay Péter, mind Dobrev Klára jobb jelölt, mint Orbán Viktor. Karácsony szerint azonban van vita és különbség a jelöltek között: szerinte túl kell lépni a polgárháborús időszakon, az Orbán-Gyurcsány-vetélkedés korszakán.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

A politika Karácsony szerint nem a hergelésről kell, hogy szóljon; ezért nem ért egyet Dobrev Klárával, akinek elképzelései az elszámoltatásról szerinte az újraegyesítés ellen hatnak. Márki-Zay Péterrel – akit barátjának nevezett – pedig abban van vitájuk, hogy Karácsony szerint szociális demokráciát kell építeni, és nem csak azt kell mondani, hogy mi leszünk a Fidesz, ami nem lop. Ezen felül beszélt arról, hogy 200 fős mintán végzett közvélemény-kutatásokról inkább nem szeretne beszélni, és egyébként is Fidesz-tempó közvélemény-kutatások alapján döntéseket hozni.

Végül kifejtette, hogy szerinte az ő programja a fent részletezett okokból egyedi, és a fő kulcsa a kormányváltásnak, ezért ezt a programot képviselni fogja az előválasztáson, ahogy a vele most kiálló MSZP-s, LMP-s és párbeszédes képviselők is, akik szerinte együtt a legnagyobb erőt fogják képviselni a következő parlamentben az ellenzéken belül. Azt is hozzátette még, hogy ez a döntés most nem az egókról szól.

A miniszterelnök-előválasztást eredetileg Dobrev Klára nyerte a szavazatok 34,7 százalékával, Karácsony Gergely 27,3, Márki-Zay Péter 20,4 százalékot kapott.

Szólj hozzá!

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.