Ungár Péter: nem becsüli a Fidesz a gondoskodó munkát és az állami szektorban dolgozókat

Fehér Buda 2021-10-05 14:15:20
Az Vas megyei LMP országgyűlési képviselője javaslatát leszavazta a kormánypárti többség.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője nemrég egy olyan javaslatot nyújtott be, melyben azt javasolta, hogy az otthonápolási díj minden esetben, érje el a mindenkori minimálbért. A képviselő javaslatát azonban leszavazta a Fidesz kormánypárti többsége, erről egy Facebook-posztban számolt be:

"A mai napon a kormánypárti többség leszavazta azt a javaslatom, hogy az otthonápolási díj minden esetben, ne csak a gyermeküket otthongondozók esetében, érje el a mindenkori minimálbért. Jelenleg az idős hozzátartozóikat, házastársaikat otthongondozók 50 ezer forintot kapnak ezért a munkáért" - írja Ungár, aki hozzátette, hogy két másikjavaslat is elhasalt az országgyűlés előtt.

 

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

 

"A bizottságban továbbá leszavazták, hogy az otthonápolók napját is elismerje az Országgyűlés. Ezen kívül azt sem támogatták, hogy a szociális szektorban dolgozók megkapják az egyszeri 500 ezer forintos bérkiegészítést, amit megérdemelnek a pluszmunkaért amit a járványhelyzetben végeztek hősiesen."

"Összeségében a gondoskodó munkát és az állami szektorban dolgozókat nem becsüli a Fidesz. Ezen már ők nem fognak változtatni. Kormányváltás kell azért, hogy a gondoskodásban és az állami szektorban végzett munka megbecsülést kapjon" -teszi hozzá a képviselő.

Szólj hozzá!

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.