Túl népszerű lett a Squid Game, beperelték miatta a Netflixet

Fehér Buda 2021-10-05 11:53:49
Egy dél-koreai internetszolgáltató nem bírta a nagy érdeklődést a széria iránt.

Szeptember közepén került fel a Netflixre a Squid Game - Nyerd meg az életed című dél-koreai sorozat. A széria hamar belopta magát a netezők szívébe, a disztópikus sztorit bemutató sorozat valószínűleg a szolgáltató legnézettebje lesz néhány elemzés szerint.

A népszerűségnek ugyan örülhet a Netflix, de nem minden kiszolgálónak sikerült lépést tartania a sorozat sikerével. Az SK Broadband, egy dél-koreai internetszolgáltató szerint a sorozat akkora gyarapodást okozott a netezők körében, hogy a szolgáltatónak rendkívüli karbantartásokat kellett elvégeznie a rendszerén. 

Squid Game | Official Trailer | Netflix

A Netflix Series | Squid Game Survive or dieWho will live to see 45.6 billion won?Squid Game | Coming September 17, only on Netflix #Netflix #오징어게임 #SquidGam...

Az SK Broadband korábban már bíróság elé vitte a Netflixet, akkor egy szöuli bíróság kimondta, hogy a Netflixnek valamivel kompenzálnia kell azt, hogy a műsoraik miatt megnő az internethasználat. A szolgáltató szerint a Squid Game premierjének napján azonban minden eddigieknél nagyobb terhelés érte a rendszerüket, a korábbi adatokhoz képest

huszonnégyszer nagyobb lett az adatátvitel mértéke.

A szolgáltató szerint egészen pontosan 1,2 trillió bitet kellett leszállítania a rendszerüknek, másodpercenként. 

Az SK Broadband azzal gyanúsítja a Netflixet, hogy ezért az extra adatforgalomért nem fizet. Más internetes oldalak, például az Amazon, a Facebook, vagy az Apple oldalai viszont perkálnak a dél-koreai szolgáltatónak. A Netflix tavaly már egy másik perrel próbálta rendezni az ügyet, mondván ők csak a tartalom előállításáért és az elérhetővé tételéért felelnek, azért pedig nem kéne fizetniük, hogy a tartalmaik el is érjék a közönséget. 

A Squid Game szeptember 17-én indult az újtára a Netflixen, hamar az oldal toplistájának az elejére került, szinte az összes régióban. Ezzel ez az első olyan dél-koreai sorozat, amelynek sikerült ilyen magasra tornásznia magát a listákon. A Squid Game sikeréről a CNBC-nek beszélt a streaming szolgáltató egyik szóvivője, az adataik alapján a sorozat jó úton halad afelé, hogy a Netflix történetének legnézettebje legyen, olyan más szériákat magamögé utasítva, mint a Stranger Things, vagy a Witcher.

Szólj hozzá!

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.