Mégis három név szerepel majd az előválasztás második fordulójának szavazólapjain

Fehér Buda 2021-10-05 15:10:02
Már nyomdában van a szavazólap, nem tud együtt indulni Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter.

Hivatalosan nem tud együtt indulni az előválasztás második fordulóján Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter, írja a Telex. A lap értesülései szerint ugyanis már nyomdába küldték a szavazólapokat, amelyeken

  1. Dobrev Klára
  2. Márki-Zay Péter
  3. Karácsony Gergely

sorrendben szerepelnek majd a miniszterelnök-jelöltek.

Az előválasztás első fordulója után kérdéses volt, hogy milyen formában indul majd a második fordulóban Karácsony és Márki-Zay. A két jelölt hétfőn arról döntött, hogy egy politikai szövetségként indulnak majd, a szavazáson pedig két egyenrangú félként vesznek majd részt. Karácsony és Márki-Zay az Országos Előválasztási Bizottságtól ezért azt kérte, hogy ne egymás alatt, hanem egymás mellett szerepeljen majd a nevük az előválasztáson. 

Fotó: Előválasztási Iroda

A jelöltek ötletére Dobrev az ATV műsorában reagált, ő zavarosnak tartotta az ötletet, és elmondta, hogy nem lehet azt menet közben kitalálni, hogy "tandemben indulnak".

A Telex szerint így Karácsony és Márki-Zay előtt már csak egy lehetőség maradt nyitva, mégpedig az, hogy egyikük visszalép a másik javára. A szavazólapon ugyan még mindkét jelölt neve ott lesz, ám a visszalépő nevét a szavazás napján, kézzel fogják lehúzni. 

Azt egyelőre nem tudni, hogy végül melyikük lép majd vissza, de Karácsony vasárnap még úgy nyilatkozott, hogy ő csak akkor lépne vissza, ha elütné a villamos. Márki-Zay ugyanakkor már arról beszél, hogy ha Karácsony nem hajlandó félrerántani a kormányt, akkor majd ő fogja. 

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.