Három hét alatt háromszor volt csőtörés a szombathelyi Jászai Mari utcában

Fehér Buda 2021-10-04 14:56:35
A hibákat már kijavították, az úthelyreállításra azonban még várni kell.

Egy olvasónk jelezte nekünk, hogy az elmúlt időszakban többször is gond volt a szombathelyi Jászai Mari utca csatornázásával. Elmondása szerint az elmúlt hetekben többször is csőtörés miatt kellett kilátogatnia a VASIVÍZ ZRt. munkatársainak az utcába, ami elég sok kellemetlenséget okozott az ott lakóknak.

Megkerestük a VASIVÍZ ZRt.-t, hogy megérdeklődjük, tényleg ennyiszer lettek volna gondok az utcában. A válaszukból megtudtuk, hogy

a Jászai Mari utcában az elmúlt három hétben három esetben volt meghibásodás az ivóvízellátó rendszeren.

Ennek javítását a VASIVÍZ ZRt. szakemberei a bejelentést követően haladéktalanul elhárították, viszont a munka nyomai még egy ideig ott maradnak. 
A VASIVÍZ szerint bontások végleges helyreállítása később történik, de ez a szolgáltatást nem akadályozza. A vízszolgáltatás kiesése, illetve az úthelyreállítás miatt felmerült esetleges kellemetlenségekért elnézést kérnek a felhasználóktól és az érintettektől.

Szerkesztőségünkben felmerült annak a kérdése, hogy a Jászai Mari utcában nemrég megépült a Mira Garden lakópark, ami miatt megnövekedhetett a csatornahasználat a környéken. A VASIVÍZ a válaszában viszont kitért arra is, hogy a lakóparkok építése miatt a vízhálózat bővítésére nem volt szükség, így nem emiatt történtek a problémák.

Címlapképünk illusztráció.

Szólj hozzá!

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.