Karácsony Gergely: az előválasztás a lavina első hógolyója, ami elsöpri a rendszert

Fehér Buda 2021-10-03 12:02:00
Kampányrendezvényt tartott a miniszterelnökjelölt.

Vasárnap délelőtt kampányrendezvényt tartott Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere. A miniszterelnökjelölt előtt Vajda Zoltán (MMM), a 13. választókerület előválasztási nyertese lépett színpadra, megköszönte a támogatást, majd azt mondta, mindent meg kell tenni, hogy ne Dobrev Klára nyerje az előválasztás második fordulóját.

Vajda után Dr. Márton Roland, a székesfehérvári előválasztás nyertese vette át a mikrofont. Márton úgy fogalmazott, újra kell egyesíteni Magyarországot, szerinte Karácsony programja pont erről szól. Színpadra lépett Tordai Bence (Párbeszéd), aki Kálmán Olgát, a DK jelöltjét győzte le Buda. Tordai kiemelte, hogy zöld reformot valósítanának meg Karácsonnyal.

 

 

Színpadra lépett Bod Péter Ákos közgazdász, korábbi jegybankelnök is, aki arról beszélt, hogy a bizonytalanokat nem szabad elijeszteni a választástól. Bod után végül Karácsony vette át a szót, a miniszterelnökjelöltet hatalmas tapsvihar köszöntötte. A főpolgármester elmondta, hogy boldog, hogy megvalósult az előválasztás, ami szerinte

a lavina első hógolyója,  ami végül elsöpri majd a rendszert.

Karácsony elmondta, nem csak a rendszert akarja leváltani, hanem az emberekről kell szólnia a változásnak. Az előválasztás eredményeiből azt szűrte le, hogy a hat pártnak együtt kell kormányoznia, miközben a bajosjelölteket már sikerült kirostálni. A miniszterelnökjelöltekről úgy látja, vannak, akik a 2010 előtti politikát folytatnák, míg ő leváltaná az elmúlt 12 év politikáját, és kihúzná a politikai életet a vitákból. Karácsony beszélt arról a feszültségről is, ami az ellenzék köreiben jelent meg az előválasztást követően, ám szerinte mindenki megnyugodhat, és túl kell lépni ezen a helyzeten.

Karácsony ígéretet tett, hogy ha ő lesz a miniszterelnök, akkor Hadházy Ákost kéri majd fel, hogy koordinálja az elszámoltatást. Az alkotmányozást Márki-Zay Péterre bízná, aki Karácsony kormánya alattminiszterelnök-helyettesként dolgozhatna. Karácsony végül azt is felvetette, hogy a kormánya külügyminisztere akár Dobrev Klára is lehetne.

Szólj hozzá!

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.