10 gólt vert a Győr orosz ellenfelére a BL-ben

Farkas Bazsi 2021-09-26 17:33:00
Már a félidőben vezettek az ETO női kézisei.

Győri Audi ETO KC - CSZKA Moszka 32–22 (17–15)

Csoportkör, 3. forduló, B csoport:

lövések/gólok: 47/32, illetve 41/22
gólok hétméteresből: 3/1, illetve 2/2
kiállítások: 6, illetve 6 perc

Az ETO rekordot jelentő, 60 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 52 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. A statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele.

A hazaiak keretéből Faluvégi Dorottya és Estelle Nze Minko hiányzott sérülés miatt. A vendégeknél ebben a szezonban nem szerepel Darja Dmitrijeva, mivel szünetelteti a pályafutását.

Mindkét csapat a gyors játékot részesítette előnyben, a hetedik perctől jó ideig felváltva születettek a gólok. A szélsőket egyik oldalon sem foglalkoztatták, inkább középen erőltették a támadásokat. A moszkvaiak kapuscserével próbálkoztak, és Ana Gros találataival jól tartották magukat, majd a győriek a 19. percben elveszítették Veronika Kristiansent, mert egy büntetőnél telibe találta Polina Kaplina fejét.

Az ETO a pontatlan lövések - köztük két rossz hétméteres - miatt ekkor még nem volt képes ellépni, de mivel jól védekezett, a CSZKA nem tudta átvenni a vezetést. Egy remek sorozat végén a győriek 17-13-as előnyben voltak, ám ellenfelük két góllal zárta az első félidőt, majd újabb kettővel kezdte a másodikat, így ismét egyenlített.

Ambros Martín vezetőedző nem kért időt, csapata enélkül is kilábalt a hullámvölgyből (22-18), és bár kollégája, Florentin Pera élt a rövid szünet lehetőségével, az ismét lendületbe került ETO-t nem tudta megfékezni csapata. A házigazdák sokáig csak átlövésekből és betörésekből szerezték góljaikat, a második felvonásban azonban egyre több passzt kaptak a szélsők, akik éltek is a lehetőséggel.

A meccs háromnegyedénél még 23-20 volt az állás, ezt követően azonban végig rendkívül magabiztosan kézilabdázott a hazai együttes, és 12 perc alatt egy 7-0-s sorozattal elődöntötte a találkozót.

A mezőny legeredményesebb játékosa Ana Gros és Karina Szabirova volt egyaránt hat góllal, a hazaiaknál Jelena Despotovicon kívül minden mezőnyjátékos, sőt egyszer Silje Solberg is szerzett gólt, Stine Oftedal öttel, Lukács Viktoria néggyel zárt. Solberg 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két együttes negyedik alkalommal találkozott egymással, az ETO egy döntetlen mellett harmadszor nyert.

Az Európa-bajnoki selejtezők miatt szünet következik a csoportkörben, legközelebb október 16-17-én rendeznek mérkőzéseket.

Szólj hozzá!

December 20-án lezárul a sárga kukák kiosztása a GYHG térségében

A vidéki településeken befejeződik az otthoni csomagolóanyag-gyűjtéshez szükséges edények átadása.

Megvannak Kolossváry Balázs utódai a Győr Plusznál

Egyszerre ketten kellenek, hogy betöltsék a volt vezérigazgató hagyta űrt.

Édeshármas: hogyan válasszunk harmadik szereplőt?

Az édeshármas lehetősége felizzíthatja a mindennapok szürkeségét, és sokak fantáziáját megmozgatja. De hogyan is döntsük el, hogy ki legyen a harmadik személy?

Feltörték a szombathelyi adventi vásár egyik bódéját

Sonkát és pénzt lopott a betörő. Elkapták.

V.Németh Zsolt szerint a TISZA jelölte csúfosan kikapott a nagykőrösi időközi választáson, pedig a párt nem is indított jelöltet

A világraszóló Fidesz győzelemmel megszerzett 371 szavazat a testület egyetlen mandátumát jelenti.

Nőtt a Tisza előnye, megtorpant a Fidesz

A 21 Kutatóközpont mérése szerint decemberre visszaállt a nyári állapot: a Tisza vezet, a kormánypárt viszont nem tudott előrelépni.

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik. Frissítve!

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.