Nagyot nyert a Falco a fehérváriak ellen

Papp László Tamás 2021-09-25 20:59:00
A szombathelyiek nyerték a második forduló rangadóját.

Már az első negyedben eldöntötte a Falco a mérkőzést – írja a bball1.hu kosaras portál.

Vojvoda kosaraival kezdődött a találkozó, de a vendégek egyensúlyozni tudták ezt és egy kis ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 8-8-nál egy 2-9-es roham érkezett, ekkor időt kértek a hazaiak. (10-17) A szünetet követően Takács Milán törte meg kosárcsendet, de egyből a másik oldalon Golomán szerzett kosarat, ekkor már 7 pontnál járt a magasposztos játékos.

Perl büntetőivel már tíz pontra bővült a különbség a két csapat között, a fehérváriaknak megvoltak a lehetőségeik, de nem tudtak élni vele. (12-22) Pongó szerzett pontokat a büntetőről, de az utolsó percbe lépve továbbra is változatlan volt a különbség. (14-24) A dudaszó előtt még Perl szerzett kosarat, amire még Laksa tudott válaszolni. 16-29

A második felvonás elején kosár kosarat követett mindkét oldalon, majd Balsay triplája törte meg a menetet, de erre is tudott válaszolni Kovács, majd Balsay tovább folytatta a remekelést, így a szökni próbáló Falcót sikerült nem elengedni, így maradt a tíz pontos különbség és a vendégek részéről időkérés következett. (28-38) Steele trojkájával hosszú idő után tízen belülre zárkózott a hazai együttes, de gyorsan orvosolták a szombathelyiek a szituációt egy gyors kosárral.

Folyamatosan születtek a kosarak mindkét oldalon, a Falco próbálta növelni előnyét, Keller triplájával 13-ra nőtt ez, de Szabó egyből egy középtávolival válaszolt rá. (37-48) Golomán zsákolásával ötvenedik pontját szerezte meg a vendégegyüttes, majd még egy ráadás büntetőt is dobhatott, amit érvényesíteni tudott, majd még Váradi triplázott tizenöt másodperccel a vége előtt, majd időkérés következett. (39-54) Laksa harcolt ki büntetőket, amit be is dobott, így tizenhárom pontos szombathelyi vezetéssel fordulhattak a csapatok. 41-54

Perl indított nagyszerűen, hiszen egymaga csinált egy 2-6-os futást, majd Golomán szerzett még kosarat, így majdnem húsz pontos különbség alakult ki. (43-62) Laksa büntetőivel megtört a kosárcsend és röpke pillanat alatt tizenhárom pontra redukálódott a különbség Pongó kosarát követően és jött is az időkérés. (49-62) Az egész mérkőzésen érezhető volt a feszültség, de a harmadik negyedben többször is volt olyan szituáció, mely megkérdőjelezhető volt mindkét oldalon.

Golomán törte meg a vendégek kosárcsendjét, majd kis idő múlva reklamálásért Barac kapott technikai faultot. (50-66) Az elmúlt percek feszültéségét Benke egy triplával folytotta el, ezzel megint húsz körülire duzzadt a különbség. (50-69) Vojvoda szerzett több pontot, majd Váradi szerzett távolról egy hármast. (54-73) Több eladott labda is volt a hazaiaknál, de nem mindegyiket tudta érvényesíteni a Falco, majd a végszó a negyedben Mulalicsé volt. 56-75

Omenaka indított egy erőteljes zsákolással az utolsó etapban, de a plusz egyjét nem tudta érvényesíteni. Somogyi büntetőjével a Falco is megszerezte első pontját a negyedben, de Szabó egyből trojkázott egyet. (61-76) Kezdett egyre jobban szétesni az Alba védekezése, ezt ki is használták a vendégek és tovább növelték előnyüket, melyre jött is az időkérés. (61-84)

Nem sikerült változtatnia a hazaiaknak, és így egy 0-6-os rohamot kaptak. (61-90) Pongó 2+1-es akciót csinált, majd Keller szerzett kosarat. (64-96) Még pár kosár született a mérkőzés végéig, így harminckét pontos vendég győzelemmel ért véget a találkozó. 66-98

Alba Fehérvár – Falco KC Szombathely 66-98(16-29, 25-25, 15-21, 10-23)

Bajnokság, 2. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, szombat, 19:00
V.: Földházi T., Praksch P., Pozsonyi L. (Dernei G.)

Alba: Pongó 7, Vojvoda 11, Lukács 8, Laksa 7, Steele 13/3, Csere: Omenaka 2, Takács Mi. 4, Mulalic 4, Balsay 5/3, Szabó 5/3,

Falco: Váradi 13/9, Somogyi 8/3, Benke 11/3, Golomán 16, Keller 11/6, Csere: Kovács 7/1, Barac 13/3, Clark 1, Perl 18, Verasztó -,

Szombathelyi rendőrség: Vissza fogunk menni, és megint ellenőrizni fogjuk a Kenderesi utcában az autós forgalmat

Az utcában jelenleg "Mindkét irányból behajtani tilos" jelző táblát helyeztek ki.

Demokratikus Koalíció: Megtudtuk, hogy Kaposvár egyik fideszes alpolgármestere a hvg.hu által bemutatott szexuális bántalmazó

A Demokratikus Koalíció információi szerint a Fidesz egyik kaposvári alpolgármestere az az önkormányzati képviselő, aki a hvg.hu szerint szexuálisan zaklathatta 2009 -ben a Fidelitas, akkor még csak 15 éves tagját.

Sorra büntették a rendőrök a szombathelyi Kenderesi utcán áthajtó autósokat

Az utat most aszfaltozták frissen, mégis sokan áthaladtak rajta a tiltó tábla ellenére.

László Győző az Éljen Szombathely!, Lenkai Nóra a Fidesz-KDNP, Szalai Bálint a Konzervatívok Egy Jobb Városért listavezetője

Mivel nem minden körzetben fogadták el a Mi Hazánk egyéni jelöltjeinek leadott aláírásait, így a szervezet kompenzáció listája még nem ismert.

Hiába kérdezte Ungár Péter a kormányt arról, hogy egyetértenek-e Hende Csaba „aki nem dolgozik, ne is egyék” szavaival, választ nem kapott

Az sem derült ki, hogy 2009 óra miért változatlan a családi pótlék összege, miközben 70%-os volt azóta az infláció.

Mégis lehet népszavazást tartani a kiemelt beruházási törvény eltörléséről

Zöld utat kapott az LMP – Magyarország Zöld Pártja népszavazási kezdeményezése.

300 méteren újult meg a szombathelyi Bocskai István körút

Közel 100 millió forintot költöttek el a fejlesztésre.

37 millió forintot kap vissza a hőcserélők cseréjére a győri önkormányzattól a Rába Quelle

A 23 milliárdból felújított fürdőben még ezt is cserélni kell, nagy vita volt belőle a közgyűlésben.

Az Éljen Szombathely listájának 5. helyére került Koczka Tibor

Testületbe jutása esetén azonban nem lesz az ÉSZ frakció tagja a képviselő. Függetlenként segítené a városvezetés munkáját.

Egy szombathelyi parkolóban verte meg volt barátnőjét a férfi

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.

Zápor, zivatar lehet csütörtökön Győrben és Szombathelyen is

Helyenként intenzív, nagyobb mennyiségű csapadék is előfordulhat.

Videó - Büntetőfékezés az M85-ösön

Csüccs vissza és mennyé' már!

Ittasan csattant a betonhídfőnek egy sofőr Körmendnél

Könnyű sérülésekkel úszta meg az esetet.

LMP: A magyar kormány meddig szolgáltatja ki a magyar munkavállalókat a távol-keleti multiknak?

A párt szerint a munkavállalói jogok korlátozása Dél-Koreában lehetséges, hogy elfogadott, de Magyarországon ez elfogadhatatlan.