Minden szeren lesz magyar döntős Szombathelyen a Torna GP-n

Farkas Bazsi 2021-09-24 20:37:44
A férfiaknál kilenc, a nőknél pedig hét döntős helyet harcoltak ki a hazai tornászok.

Az Aréna Savaria Sportcsarnokban zajló viadalon pénteken a selejtezőt rendezték meg, melyből a férfiaknál kilenc, a nőknél pedig hét döntős helyet harcoltak ki a hazai tornászok.

A tokiói olimpikon Kovács Zsófia felemáskorláton elsőként jutott fináléba. Hozzá hasonlóan a legjobb pontszámmal biztosította helyét a döntőben Bácskay Csenge ugrásban és Székely Zója gerendán, illetve a férfiaknál Vecsernyés Dávid nyújtón. A legtöbb finálés helyet Mészáros Krisztofer gyűjtötte be: talajon, lólengésben, korláton és nyújtón is jól teljesített - a magyar szövetség tájékoztatása szerint.

Fotó: MATSZ/Freschli József

Szombaton a férfiaknál talaj, lólengés és gyűrű döntőt rendeznek, míg a nőknél ugrás és felemáskorlát finálé lesz. Vasárnap a férfiak ugrásban, korláton és nyújtón döntőznek, a nőknél pedig talajon és gerendán avatnak győztest.

A GP - melyen 14 ország mintegy száz versenyzője indult - ünnepséggel vette kezdetét, a sportolói karrierjét idén lezáró olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztiánt köszöntötték, aki már a szövetség sportigazgatójaként érkezett Szombathelyre.

A döntőbe jutott magyarok eredményei:

nők:
    ----
    felemáskorlát:
Kovács Zsófia 14,500 (1. helyen jutott döntőbe)
Székely Zója 13,750 (2.)
    ugrás:
Bácskay Csenge 13,650 (1.)
    gerenda:
Székely Zója 12,850 (1.)
Ilka Juk 11,650 (5.)
    talaj:
Bácskay Csenge 12,000 (4.)
Ilka Juk 11,550 (7.)
 
férfiak:
    --------
    nyújtó:
Vecsernyés Dávid 14,050 (1.)
Mészáros Krisztofer 13,600 (3.)
    talaj:
Mészáros Krisztofer 14,350 (2.)
Dobrovitz Ádám 12,400 (7.)
    ugrás:
Tomcsányi Benedek 13,950 (3.)
Dobrovitz Ádám 12,975 (6.)
    korlát:
Mészáros Krisztofer 13,850 (3.)
    gyűrű:
Tomcsányi Benedek 13,050 (4.)
    lólengés:
Mészáros Krisztofer 14,050 (2.)

Szólj hozzá!

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.