Orbán Viktor: pénzügyileg számunkra veszteséges bent lenni az EU-ban

Nagy Donát 2021-09-17 07:50:00
A miniszterelnök szerint azért nem küld elég pénzt Brüsszel, mert nem akarjuk beengedni a meleg aktivistákat az iskoláinkba. De mi nem engedünk a zsarolásnak. Interjú a Kossuth Rádión.

Orbán Viktor miniszterelnök több hetes szünet után ült be ismét a Kossuth Rádió mikrofonja elé.

Az interjú a baloldal "elmúlt nyolc évével" kezdett, és a szokásos panelekből álltak a mondatok: elvették a családok pénzét, csökkentek a bérek, alacsonyak voltak a nyugdíjak. Természetesen sok szó esett a több, mint 15 évvel korábban elhangzott Őszödi beszédről is.

Következett a sorban Brüsszel, mivel a pandémia után az ország újraindításához pénz kell, de állítólag ők nem akarnak nekünk küldeni.

Orbán Viktor szóba hozta a legutóbbi nemzeti konzultációt, örül neki, hogy ennyi ember kitölti és elmondja a véleményét, például a migrációról. Azt is mondta, hogy a kormány mindig is törekedett arra, hogy a konzultációknak legyen is következménye.

A nyugatiak, és az európai kormányok azt akarják, hogy a gyermekeink szexuális felvilágosítása a szülőktől átkerüljön az aktivistákhoz

- jelentette ki a miniszterelnök egy újabb fideszes panelt előhúzva, ami természetesen azt is jelenti, hogy Brüsszel az országunkat támadja.

Fotó: MTI

Orbán Viktor szerint olyan jó a magyar gazdaság, hogy minden rászorult családnak vissza fogják adni a megélhetését, és visszaadják a 13. havi nyugdíjat. A fellendülés alapja pedig a munka. Sajnálja, hogy Magyarország anno elvesztette a természeti erőforrásait, de ezt a leleményességünkkel és a kitartásunkkal tudjuk pótolni.

Ha dolgozunk, van pénz, ha nem dolgozunk, nincs pénz

- jelentette ki, majd azt mondta, hogy Gyurcsány Ferenc a segélyezésben hisz, ő viszont a munkában.

Orbán Viktor azt mondta, hogy hiába ad több pénzt az Európai Unió, mint amennyit befizetünk, a külföldi cégek kiviszik a nyereséget, és ezért végül mínuszosak a számok.

Az Európai Unió szerinte igazából arra jó, hogy piacot ad a magyaroknak, kivihetjük a termékeket. Ezért hiába "recseg-ropog" az EU, nekünk ott kell lennünk, hogy eladhassuk a magyar termékeket a többi országban.

Újra előjött, hogy a miniszterelnök szerint Brüsszel azért nem akarja odaadni az ország újraindításához szükséges pénzeket, mert nem akarjuk a meleg aktivistákat beengedni az iskolába. De ez nem is baj, mert ezek a pénzek úgyis csak hitelek lennének.

A pandémiáról azt mondta, hogy ő egyedül az oltásban hisz, az tudja csak megállítani a járványt. Kötelező maszkhasználatot, lezárásokat nem szeretne bevezetni.

Orbán szerint azért rosszak az oltási számok, mert egyszerűen "magyarok vagyunk", ez egy karakterjegyünk. Ő nagyon jól ismeri az országban élők természetét, és szerinte is nehéz rávenni olyanra az embereket, amit nem akarnak. De kötelezővé (néhány kivételtől eltekintve) nem fogja tenni az oltást.

A pápalátogatásról azt mondta, hogy I. Ferenc pápának semmilyen kötelezettsége nem volt, egyszerűen azért jött el hozzánk, mert ezt akarta. Bár nem feszegették a migrációs kérdést, de bízik benne, hogy ugyanazt gondolják, bár máshonnan közelítik meg a témát. Annak viszont örül, hogy a család kérdésében ugyanazt vélik az egyházfővel.

Ez a látogatás Magyarországot felértékelte

- jelentette ki a miniszterelnök, aki szerint nálunk szabad zsidó élet is van, bezzeg nyugaton nincsenek ekkora biztonságban a különböző vallások tagjai.

Szólj hozzá!

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.