Farkas Bazsi 2021-09-08 22:39:00
3 pont, oszt pont.

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte Andorrát a jövő évi katari világbajnokság európai selejtezősorozatának hatodik fordulójában, szerda este a Puskás Arénában.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese Szalai Ádám büntetőjével már a kilencedik percben megszerezte a vezetést, újabb kilenc perc elteltével pedig Botka Endre fejesével duplázta meg előnyét. A vendégek egészen a 82. percig szinte veszélytelenül futballoztak, ekkor egy pontrúgást követően Max Llovera szépített. A hajrá így nem várt izgalmakat hozott, de végül kivédekezte a magyar válogatott és otthon tartotta a három pontot.

A kvalifikációs sorozat októberben folytatódik, a magyar csapat előbb, 9-én az albánokat fogadja, majd az Európa-bajnoki döntős angolok otthonába látogat 12-én.

Magyarország-Andorra 2-1 (2-0)

Puskás Aréna, v.: Rade Obrenovic (szlovén)
gólszerzők: Szalai Á. (9.- 11-esből), Botka (18.), illetve Llovera (82.)
Sárga lap: Sallai (12.), Szalai Á. (89.), Tamás (93.), illetve E. García (9.), Vieira (38.), San Nicolás (63.), Alavedra (87.)

Magyarország: Dibusz Dénes - Botka Endre (Tamás Márk, 91.), Lang Ádám, Szalai Attila, Fiola Attila - Kleinheisler László (Szoboszlai Dominik, a szünetben), Nagy Ádám (Gazdag Dániel, 65.), Schäfer András - Sallai Roland (Sallói Dániel, a szünetben), Szalai Ádám, Schön Szabolcs (Nikolics Nemanja, 73.)

Andorra: Iker Álvarez - Moisés San Nicolás, Max Llovera, Emili García, Albert Alavedra, Marca García - Jordi Aláez, Márcio Vieira (Cristian Martínez, 76.), Joan Cervós (Álex Martínez, 76.) - Ricard Fernández (Víctor Bernat, 80.), Marc Pujol (Idefons Lima, 80.)

I. félidő: 9. perc: Sallai remek ütemben lépett be a védők mögé, azonban miközben felé szállt a labda, hátulról szabálytalankodtak vele szemben. A büntetőt Szalai Ádám a kapu közepébe rúgta (1-0).

18. perc: Schön remekül tekert középre, az öt és feles vonalán Botka emelkedett a legmagasabbra és a kapu jobb oldalába fejelt (2-0).

II. félidő: 82. perc: a jobbról élesen középre lőtt labda elszállt középen a fejek között, így Llovera senkitől sem zavartatva a kaputól három méterre helyzetbe került, és közelről a léc alá lőtt (2-1).

Elkötelezte magát a felügyelő bizottság felállításában az SZKKA

Legkorábban május végén, június elején kezdheti meg működését a FEB. 55 millió forint sorsa lóg a levegőben.

Kiss & Go táblákat tesznek ki több győri óvoda és bölcsőde közelébe

Reggel és délután pár percig parkolójegy váltása nélkül lehet várakozni.

1,4 millióval kopasztották meg, pedig elsőre nem hitte el a csalók meséjét

Az elkövető első telefonhívását megszakította, másodjára azonban a tettesek mégis meg tudták győzni arról, hogy bankszámláját támadás érte.

Kihelyezett hulladékudvar lesz Gyirmóton szombaton

A MOHU Zrt. kérésére a beszállítani kívánt hulladékot a kihelyezett gyűjtőhelyen hulladék fajtánkként mérlegelni szükséges.

Szétverte a börtöncellát egy férfi a szombathelyi börtönben

Cselekményével közel 200 ezer forint kárt okozott.

Napos, gomolyfelhős idő várható pénteken

A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.

Bebes István, körmendi polgármester feljelentést tesz, mert közadatokat jelentetett meg az Ugytudjuk.hu

A város első embere szerint üzleti titok egy közpénzből felújított, nemzeti vagyonnak minősülő épület üzemeltetésére tett pályázati ajánlat.

MÁV: Szombattól folytatódik a tavaszi utómunkálat a győri fővonalon

A Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon a karbantartás második fázisa érinti az S10-es, S12-es és G10-es járatokat, a szombathelyi Savaria IC-ket és a soproni InterCityket.

„Rohadjon meg minden kék!” – 80 nap elzárás jár a szombathelyi rendőr fenyegetéséért

Bíróságról börtönbe szállítás közben fenyegetőzött a rab.

A szentiváni civil jelölt Pintér Bence polgármesterjelöltségét támogatja

Pintér Bence egyesülete pedig úgy támogatja dr. Balog-Farkas Renátát, hogy nem indulnak el a szentiváni körzetben.