Koczka szidta vagy dicsérte Alföldit?

Farkas Bazsi 2021-09-07 09:55:00
A Partizán tegnapi jelölti vitáján előkerült Jordán Tamás 2017-es ügye, na meg az, hogy mit mondott vagy nem mondott az akkor még fideszes alpolgármester, Koczka Tibor.

Rossz volt a tudósítás – ezzel zárta a tegnap esti Partizán és 444 által szervezett szombathelyi vita azon szakaszát Koczka Tibor (Újvilág Néppárt), előválasztási jelölt, amiben a Jordán Tamáshoz fűződő viszonyát taglalták.

2017-ben új igazgatói pályázatot írtak ki a szombathelyi Weöres Sándor Színházba. Akkor két pályázó volt. A színház alapító Jordán Tamás mellett Dér András is szerette volna vezetni a teátrumot. Az akkori városvezetés szerint az egész kalamajkát az okozta, hogy a Nyugat.hu idő előtt közzétette a két pályázatot, ezért az eljárást újra le kellett folytatniuk.

A tegnapi vitán előkerült az a kérdés, hogy a Fidesz mennyire helyez nyomást a saját rendszerén belül, annak kiszolgálóira. Koczka - aki testközelből érezhette meg a NER erőviszonyait – azt mondta, hogy bár szakpolitikusnak érkezett a pártba, korán kiderült, hogy erre nincsen szükség, sokkal inkább egy utasításokat végrehajtó Fidesz “csicska” kell a rendszernek.

A műsor moderátora Gulyás Márton ekkor hozta elő a 2017 márciusi közgyűlést, ahol a Nyugat.hu tudósítása szerint Koczka azért bírálta Jordánt mert többször hívta Szombathelyre rendezni Alföldi Róbertet. Koczka erre mondta azt, hogy ő éppen, hogy dícsérte Alföldi rendezését, a Makrancos Katát, ami szerinte a 2015-ös évad legjobb darabja volt. Erre kérdezett vissza Gulyás, hogy akkor rossz volt a tudósítás? Mire Koczka megerősítette, hogy igen, rossz volt a tudósítás.

Na de mi is történt valójában? A Nyugat.hu munkatársa hibázott, vagy valóban "nem éppen pozitívan" hozta fel Koczka azt, hogy Jordán többször hívta a városba rendezni Alföldi Róbertet.

Az ügy tisztázására elővettük a 2017-es közgyűlések jegyzőkönyveit. Ez év márciusában két közgyűlést tartottak: másodikán és huszonhetedikén. A március másodikán tartott testületi ülésen Koczka egyszer említette Jordánt és Alföldit:

“Ha azt mondja Alföldi Róbert, akkor Önök azt mondják, hogy igen, ő is rendezett már Szombathelyen és ő azt mondja, hogy Makrancos Kata és azt nem csak itt ebben a teremben mondja, de elmondta a 2015-ös színházi évadzárón is a Weöres Sándor Színházban igazgató úr és a színészek előtt, hogy az évad legjobb darabja volt.” - áll a jegyzőkönyvben.

Erről írta azt a Nyugat.hu, hogy:

“Alföldi Róbertet is említi nem éppen pozitívan.”

Ezen a közgyűlésen tehát Koczka valóban nem mondott olyat, ami nem egészen pozitív lett volna Alföldiről. Március 27-én már kicsit sarkosabban fogalmazott Koczka:

“(...)Önök is látták, nincs olyan este, hogy ne legyen valamelyik stúdióban, de még arra is képes volt (Jordán szerk.), hogy két Alföldi darab között egy délutáni és egy esti között berohant Kálmán Olgához az ATV-be, elnézést, Kálmán Olgához a HÍR TV-be, de a Kálmán Olga az egész biztos, és akkor folytatja.(...)”

Erre jött Jordán válasza, aki azt mondta:

“(...)Amit most Koczka Tibor úr mondott, az mégis megszólalásra kényszeríti. Esterházy legendás mondása, hogy „bizonyos szint felett nem megyünk bizonyos szint alá”. És most ezt mégiscsak szóvá kell tennie, hogy rávilágítson arra, hogy polgármester helyettes úr hova ment bizonyos szint alá, mintha az ő zsebében lenne az ő kilövési engedélye.(...)”

Szólj hozzá!

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.