Őrület: Russel indulhat a második rajthelyről a holnapi F1-es Belga Nagydíjon

Nagy Donát 2021-08-28 17:02:00
Verstappené a pole, Hamilton csak a harmadik helyre ért be a félbeszakított időmérő edzésen.

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője látványos és súlyos balesete után félbeszakadt a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzése.

A 21 éves pilóta a kvalifikáció harmadik szakaszának elején, a legendás Eau Rouge kanyarban veszítette el az uralmát a McLaren felett, a versenyautó pedig nagy sebességgel a szalagkorlátnak csapódott, majd pörögve-forogva csúszott keresztül az aszfaltcsíkon. Norris komolyabb sérülés nélkül megúszta az esetet, de megfigyelésre és további vizsgálatra a pályán található kórházba szállították.

Az időmérőt leállították, miután már a harmadik szakasz elején eleredt az eső, amely közrejátszott Norris balesetében is. A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel már a szerencsétlenség előtt jelezte, hogy szerinte túl sok a víz a pályán, és így nem szabadna folytatni a kvalifikációt.

Az időmérőt végül 16:45-kor folytatták, amiből 9 perc maradt hátra.

Fotó: Williams Racing

Végül Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője volt a leggyorsabb, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. A világbajnoki pontversenyben nyolcpontos lemaradással második helyen álló 23 éves pilótának ez az idei hatodik, és pályafutása kilencedik pole pozíciója.

Az esős időmérő legnagyobb meglepetését George Russell okozta, aki a mezőny egyik leggyengébb autójával, a Williamsszel a második rajtkockából startolhat majd a futamon. A 23 éves brit versenyző megelőzte a címvédő és hétszeres világbajnok honfitársát, Lewis Hamiltont, aki csupán harmadikként zárt a Mercedesszel. A Williams legutóbb 2017-ben végzett ehhez hasonlóan előkelő pozícióban időmérőn.

A Mercedes másik versenyzője, a finn Valtteri Bottas nyolcadik lett, de - a Magyar Nagydíj rajtja után általa okozott baleset miatt kapott - öt rajthelyes büntetése miatt ő csak a 13. kockából startolhat.

A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol.

A teljes rajtsorrend:
---------------------
    1. sor:
Max Verstappen (holland, Red Bull)
George Russell (brit, Williams)
    2. sor:
Lewis Hamilton (brit, Mercedes)
Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren)
    3. sor:
Sebastian Vettel (német, Aston Martin)
Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri)
    4. sor:
Sergio Pérez (mexikói, Red Bull)
Esteban Ocon (francia, Alpine)
    5. sor:
Lando Norris (brit, McLaren)
Charles Leclerc (monacói, Ferrari)
    6. sor:
Nicholas Latifi (kanadai, Williams)
Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari)
    7. sor:
Valtteri Bottas (finn, Mercedes)
Fernando Alonso (spanyol, Alpine)
    8. sor:
Lance Stroll (kanadai, Aston Martin)
Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo)
    9. sor:
Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri)
Mick Schumacher (német, Haas)
    10. sor:
Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo)
Nyikita Mazepin (orosz, Haas)

Szólj hozzá!

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.

Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A miniszter szerint egy tízmilliárd forintos beruházással, az új paksi szivattyútelep megépítésével ez a leállás és a most tízmilliárdos többletköltséget jelentő áramimport elkerülhető lett volna.

Augusztusban is folytatódnak a Rómer Múzeum népszerű, nyitott tárlatvezetései

Az Arrabona római kori emlékeitől a XX. századi magyar és európai művészetig több különleges kiállítást is szakértő tárlatvezetésen fedezhetnek fel az érdeklődők.

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.