Vajon mennyire sikeres igazából a magyar határőrizet?

Papp László Tamás 2021-08-26 20:02:00
Azt pontosan tudjuk, hány migránst fognak el magyar területen. De hányan jutnak át?

Egy régi vicc is eszünkbe juthat a migráció elleni harcról. Háború idején a kisbíró dobolja ki, hány ellenséges katona esett el.

- És a mieink közül hányan estek el? - kérdezi valaki. - Azt odaát dobolják - feleli a kisbíró.

Az egyenruhások négy megyés akció keretében – a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság jelzése alapján – 2021. augusztus 26-án 18 óra 30 perckor az M1-es autópályán, Nagyszentjános térségében ellenőriztek egy szerb rendszámú gépkocsit, amit egy 24 éves szerb férfi vezetett

adja hírül ma este a police.hu 

Az autóban a sofőrön kívül további nyolc, magát szír állampolgárnak valló férfi utazott. A külföldi utasok személyazonosságukat, valamint magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, ezért a rendőrök a járművezetővel együtt elfogták, majd a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállítják őket.

A szerb sofőrrel szemben embercsempészés bűntettének gyanúja miatt eljárást indítanak, a migránsokat pedig – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz

– zárul a közlemény.

De úgy tűnik - kerítés ide, migránsozós sikerpropaganda oda - az illegális határátlépők jelentős része átjut Ausztriába. Erről tanúskodik legalábbis ez a mai hír:

A határvidék mellett a közép-burgenlandi települések utcáin is gyakrabban találkozhatunk rendőrökkel és az őket segítő katonai járőrökkel a jövőben. A határőrizet kiterjesztésének célja, hogy a térségben mozgó menekülteket minél hamarabb megtalálják

közli az ORF.at Magyarok.

A szigorúbb felügyelet mindenekelőtt a magyar határ közvetlen közelében fekvő Sopronkeresztúr/Deutschkreutz, Füles/Nikitsch, Malomháza/Kr. Minihof, Locsmánd/Lutzmannsburg és Frankó/Frankenau településeket érinti.

– fogalmaznak. Ennek oka pedig, hogy:

A Felsőpulyai járásban az utóbbi hetekben egyre gyakrabban találkozni menedékkérőkkel, a rendőri akciók pedig aggodalmat keltettek a helyiek körében.

A tartományi rendőrség előzetesen értesítette a községeket a hatósági jelenlét megerősítéséről, a hét folyamán pedig további egyeztetések zajlanak a kérdésről. A zöldhatár fokozott felügyelete továbbra is fennmarad, a településeken zajló járőrözés a határvédelem második rétegét adja, közölték a hatóságok részéről

– teszik hozzá.

Az osztrák-magyar határtérségben elfogott menekülteket a három burgenlandi adatfeldolgozó központ egyikébe szállítják, ezek északon Miklóshalma/Nickelsdorf, Közép-Burgenlandban Somfalva/Schattendorf délen pedig Rábakeresztúr/Heiligenkreuz községben találhatók. Itt elsőként koronavírustesztet készítenek, majd a menedékkérők adatait tolmács segítségével felveszik

– zárul a hír.

Vagyis odaát is sok átjutott migránsról dobolnak. S ez legalábbis árnyalja az illegális bevándorlást kizárólag vagy jórészt rendőri eszközökkel megoldani akaró politika eredményességét.

Címlapkép: ORF.at Magyarok.

 

Szólj hozzá!

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.