Nemény: Ungár Péter már eddig is nagyon sokat segített

Farkas Bazsi 2021-08-26 17:01:55
A szombathelyi polgármester arról beszélt egy interjúban, hogy az LMP-s képviselő komolyan tud lobbizni a városért.

A megyeszékhelyek polgármesterivel készült interjúkkal indított sorozatot az Index. A sorozat első nyilatkozója Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester volt.

A beszélgetés érintette a szombathelyi elvonásokat, és a koronavírus okozta gazdasági hatásokat, de szóba került az aláírásgyűjtéssel a héten elstartoló előválasztási kampány, és annak két helyi esélyese Ungár Péterről (LMP, MSZP, P, Jobbik, MMM, Momentum) és Czeglédy Csaba (DK) is.

Neménynek feltették a kérdést, hogy mivel egy július közepi szombathelyi kampányeseményen egy színpadon volt Ungárral, így neki kampányol-e?

Kunhalmi, Jordán, Hajós, Karácsony, Ungár és Nemény is azért lépett ma színpadra Szombathelyen, hogy a Fidesz ellen kampányoljon

Igaz ebben a pandémia is szerepet játszott, de régen látott tömeg gyűlt ma össze a szombathelyi Fő téren. Karácsony Gergely (MSZP-P-LMP) miniszterelnök jelölt és Ungár Péter (LMP-MSZP-P-Jobbik) szombathelyi képviselőjelölt tartottak utca fórumot. A műsort Hajós András moderálta. A két jelölt mellett még Jordán Tamás és Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke, valamint Nemény András (Éljen Szombathely) Szombathely polgármestere is színpadra lépett.

Nem Ungár Péter mellett kampányoltam. Nem azért, mert nem gondolom, hogy jó képviselője lenne a körzetnek, hanem mert polgármesterként azt az ígéretet tettem, hogy csak az előválasztás győztese mögé fogok beállni. Lévén hogy egy nagy közösségnek vagyok a vezetője, amely színes és nagyon sok pártból áll. A színpadi jelenlét Karácsony Gergelynek szólt, aki történetesen támogatja Pétert. Dobrev Klára és a DK pedig Czeglédy Csabát támogatja, aki szintén járt már nálam, amikor a városba látogatott.

Ebből tehát nincs is sértődés egyik oldalon sem. Nyilván magánemberként én is el fogok menni, és az előválasztáson arra fogok szavazni, akiben jobban hiszek, de ezt meg fogom tartani magamnak. Más karakterek, de mindkettőjüket alkalmasnak tartom országgyűlési képviselőnek – remélem, Czeglédy Csaba és Ungár Péter is be fog jutni az Országgyűlésbe - adta válaszul a polgármester. 

Nemény hozzátette, hogy Ungár most is ott ül az Országgyűlésben, neki nagyon sokat segített már. 

Ő az a típus, aki odamegy a parlamentben a kormányzati szereplőkhöz, miniszterekhez, államtitkárokhoz a folyósón, hogy lobbizzon Szombathely érdekében. Eredményesen tette ezt ellenzéki képviselőként is, és szerintem kormányon is menne neki - fejtette ki a polgármester.

Szólj hozzá!

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik.