Levegő Munkacsoport: mikroméretű szálló porból álló felhőt lélegzett be több százezer ember a budapesti tűzijáték következtében

Farkas Bazsi 2021-08-24 11:06:04
Minden idők legnagyobb augusztus 20-i durrogtatásának lehetnek káros mellékhatásai is.

1 milliárd 300 millió forintba került az idei augusztus 20. tűzijáték Budapesten. Ez volt minden idők legnagyobb tűzijátéka és 20-i ünnepségsorozata. A kormány közlése szerint a több napos programon 2 millió ember fordult meg és ünnepelt együtt. 

Azonban nem mindenki látta ennyire pozitívan az elmúlt hétvégét. A Levegő Munkacsoport legfrissebb Facebook-bejegyzésében arról ír, hogy a tűzijáték komoly károsanyag kibocsátást hagyott maga után.

Több százezer embernek volt alkalma közvetlenül letüdőzni a képen is látható mikroméretű szálló porból álló felhőt

Fotó: Levegő Munkacsoport Facebook

De miért is érdekelné mindez a döntéshozókat, ha azzal se foglalkoznak érdemben, hogy kötelezettségszegési eljárás van folyamatban a mikroméretű szálló por határértékek rendszeres túllépése miatt. Ezen kívül nem hozták meg a kellő intézkedéseket sem, hogy a lakosság egészségét rendkívül hátrányosan befolyásoló szennyezés csökkenjen. Szerencsére több magyarországi városban tűzijáték helyett már idén is más módon ünnepeltek, köszönet nekik ezért! - írta a környezetvédelmi szervezet. 

Szólj hozzá!

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.