Balla Jenő is elindul a győri kettes körzet előválasztásán

Pintér Bence 2021-08-23 08:17:26
A győri civil önkormányzati képviselő magát „jobboldali, szabadelvű, demokrata, európai magyarként” határozza meg.

Elindul az ellenzéki előválasztáson Balla Jenő, az Összefogás Győrért civil szervezet önkormányzati képviselője a kettes körzetben. Balla korábban indult az időközi polgármesterválasztáson is, a közgyűlésben a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottságot erősíti.

Bemutatkozásában azt írja: magát jobboldali, szabadelvű, demokrata, európai magyarként határozza meg, míg a győri közgyűlésben gyakorló ellenzéki.

„Szeretném, ha kormányváltás lenne, mert azt gondolom nem jó irányba haladunk, de a váltás akkor lehet sikeres, ha azt a néhány dolgot megőrizzük, ami jól működik. Családapaként, vállalkozóként gondolok itt például az egykulcsos adóra, a családi adókedvezményekre, a különböző kisvállalkozókat segítő adóformákra” – írta.

Balla szerint

„sikerpropaganda van, de a mögöttes tények, számok mást mondanak. Az államadósságunk rekordmagas, a kormány tíz év alatt közel megduplázta, az infláció a régióban a legmagasabb, még úgy is, hogy kozmetikázzák. Az EU-s támogatások sikeres pályázásához lassan párttagkönyv kell, miközben felesleges dolgokra költenek el milliárdokat, azt is hatékonytalanul. Azt a pénzt, amiből újra lehetett volna gondolni az országot vagy oligarchák kapják, vagy multicégek.  A középréteg, a polgárság csúszik le, a szegényebb rétegekből lassan lehetetlen szintet lépni.”

A Győr délnyugati részét és a Győrtől délre elterülő településeket magában foglaló kettes körzetben az MSZP-s Juhász István és a DK LMP által is támogatott jelöltje, Dr. Gasztonyi László ügyvéd mellett a indul a Civil Bázishoz tartozó Németh Eszter is. Németh és Balla befogadó frakciója is a Momentum lenne egyébként, de tudomásunk szerint mindkettejüket Márki-Zay Péter mozgalma indítja az előválasztáson. Az ellenzéki előválasztás győztese lesz Kara Ákos (Fidesz) fő kihívója 2022-ben. A kettes körzet jelöltjeivel hamarosan interjúkat közlünk.

Szólj hozzá!

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.