László Győző: Szent István öröksége ma is képes elindítani minket a megújulás útján

Farkas Bazsi 2021-08-20 13:03:39
Szombathely alpolgármestere arról beszélt az ünnep alkalmával, hogy a mai napig hivatkozási alap István király öröksége.

Ma tíz órakor vonták fel az országzászlót Szombathelyen a Szent István szobornál. Az ünnepség részeként beszédet mondott László Győző (Éljen Szombathely!) szombathelyi alpolgármester is.

László többek között arról beszélt, hogy a nemzeti egység megalkotásával István nemcsak Hazát, hanem Otthont is teremtett a magyarságnak, mely otthon a mai napig ad mindannyiunknak értékeket, biztonságot és erőt; és általa a római-keresztény Európa részévé válhatott a Hazánk és az Otthonunk.

Fotó: szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

De rámutatott arra is, hogy Szent István öröksége ma is képes elindítani minket a megújulás útján, ahogyan több mint ezer évvel ezelőtt is tette ezt a magyarsággal államalapító királyunk. Megújíthatja a családot, a munkánkat, a társadalmat és a nemzetet. Bárhol is éljünk a világban magyarként, szombathelyiként, Szent István öröksége képes új emberré változtatni minket.

Az alpolgármester kitekintett a határon túlra is. Megfoglmazásában amikor a Kárpát-medence és Európa jövőjéről gondolkodunk vagy beszélünk, még ezer év múltán is hivatkozási alap mindannyiunk számára Szent István király öröksége és világlátása. Európaiságot, nyelvi gazdagságot és kulturális sokszínűséget hagyott ránk és ezen értékek megőrzését nemcsak a fiának ajánlotta intelemként, hanem nekünk, a jövő generációjának; a magyar állam minden egyes polgárának.

Fotó: szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

László Győző hangsúlyozta, hogy mindannyian láthattuk, tapasztaltuk, hogy még egy világjárvány sem képes felülírni és eltörölni a múlt hagyományait és tiszteletét. Sokan fordultunk ebben a kiszolgáltatott és kilátástalannak tűnő helyzetben az ősi alapokhoz, a gyökerekhez, a kenyérhez. Az ember legalapvetőbb élelmiszeréhez, mely az életet, a megélhetést és az otthont szimbolizálja. 

A városi megemlékezés az új kenyér megszegésével ért véget. 

Szentkirályon búcsúval, a Főtéren pedig koncerttel folytatódik a hosszú hétvége

Szólj hozzá!

Orbán Viktor szerint az Audi Győrben számíthat a magyar kormányra

Az új Q3 gyártásának startján tartott beszédet a miniszterelnök.

Utcára szabadul a művészet Szombathelyen!

Július 19-én jön az URBAn pARTy – Belvárosi UtcaFeszt.

Apja megölte, feldarabolta a fiát, aztán elásta Szombathelyen

25 éves bűnügyi rejtély végére került pont Szombathelyen.

Mosonmagyaróváron fogott dealert a DELTA

Drogot és porciózásra alkalmas tárgyat rejtett egy 46 éves férfi autója. 

Startol a Kékszalag

57. alkalommal versenyeznek a balatoni tókerülők.

Győr-Győrzámoly ad otthont a jet-ski Európa-bajnokság idei harmadik állomásának

Július 31. és augusztus 3. között rendezik meg a futamot.

Kirúgta Christian Hornert a Red Bull

Olyan szárnyakat adott neki a cég, amilyenre valószínűleg nem vágyott.

Ügyetlen cigicsempészt kapcsoltak le a pénzügyőrök Ácsnál

Az ukrán balek egy fekete takaró mögé rejtette a szajrét.

Így vigyél izgalmat a hálószobába

Az intim együttlét erősíti a bizalmi köteléket és erősebbé kovácsolja a párokat.

Parkoló autón "szambázott" Kőszegen egy férfi

A motorháztetőt és a szélvédőt is megtaposta, illetve a járművön végigfutott.

Saját nyomtatott lappal szórja meg a kistelepüléseket a Tisza

Adományokat várnak a Tiszta Hang nyomtatási költségeihez.

Laza nyári programok a héten Győrben 

Az unatkozás esőben sem opció.

Idén a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesület támogatását tűzte ki célul a Joskar-Ola Napok

Augusztus 9-én, és 10-én rendezik meg a szokásos városrészi kulturális-, és sportnapot. 

Szakértői tanulmány segítheti a Szigetköz fejlődését

A cél a régió kiemelt fejlesztési területté emelése.