Huszonhat magyar még mindig Kabulban van

Fehér Buda 2021-08-17 14:31:24
Annak ellenére, hogy a magyar külügy hétfőn még azt állította, nincsenek magyar állampolgárok Afganisztánban.

Egy magyar érdekeltségű dubaji cég látta el Hollandia kabuli nagykövetségének objektumvédelmét, a társaságnak 26 magyar alkalmazottja dolgozott az afgán fővárosban, írja a HVG.hu. A lap értesülése szerint, a magyar biztonsági szakemberek még Kabulban várják, hogy elrepüljenek onnan, ők valószínűleg a britek segítségével tudják majd elhagyni az országot.

A dolog érdekessége, hogy a Külgazdasági- és Külügyminisztérium hétfőn még azt közölte, hogy nem tartózkodnak magyar állampolgárok Afganisztánban. A 24.hu-nak sikerült az egyik kint tartózkodó magyarral beszélnie, ő a lapnak azt mondta, szombat hajnal óta vannak a kabuli repülőtéren. A saját bevallása szerint biztonságban vannak, és úgy tudja, hogy vagy kedden vagy szerdán elrepülnek Afganisztánból, de nem a magyar kormány segítségével. A szakember azt is elmesélte, hogy meglepve olvasta, a külügy nem tud kint tartózkodó magyarokról, miközben 25 társával már hosszú idő óta kint dolgoznak.

A holland védelmi minisztérium még vasárnap erősítette meg, hogy a Kabulban állomásozó összes diplomatát, nagykövetségi alkalmazottat és családtagot evakuálják, és ugyanígy kimenekítik a Hollandiában menedékjogot élvező tolmácsokat is. A holland nagykövetséget aztán átköltöztették egy kabuli repülőtér közelében lévő helyre, és Ank Bijleveld védelmi miniszter vasárnap este azt mondta, hogy a személyzet minden tagja biztonságban van, és az új helyszínen folytatja a munkát.

Szólj hozzá!

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.