Napi cuki: Először született óriáspanda Szingapúrban

Székely Zoárd 2021-08-16 09:16:43
A bocs 200 grammal jött világra.

Először született óriáspanda Szingapúrban szombaton – írja az MTI.

A 13 éves Kaj Kaj és a 12 éves Csia Csia elsőszülöttje a becslések szerint 200 grammal jött világra, nemét még nem határozták meg.

A bocs a WRS River Safari állatparkjában született kínai szakértők segítségével.

Annak ellenére, hogy Csia Csia első alkalommal hozott világra utódot, amint meglátta az újszülöttet, anyai ösztönei azonnal működni kezdtek. A közlemény hozzátette, hogy az anyaállat és bocsa egyelőre látogatóktól védett kuckóban pihen, hogy idejük legyen a szoptatásra és a kötődés kialakulására.

„Csia Csia első vemhessége és a bocs világra jötte fontos mérföldkő a faj gondozásában itt Szingapúrban. A siker a jó ellátás, a szaporodást segítő tudományág, az asszisztált reprodukció, valamint stábunk és kínai pandaszakértők kitartásának eredménye. Munkánk azzal folytatódik, hogy segítünk az újdonsült anyának újszülöttje felnevelésében"

– mondta Cseng Ven-haur, a WRS igazgatóhelyettese.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

Kaj Kaj és Csia Csia áprilisban mutatták a párzási időszak jeleit, esetükben ez már a hetedik alkalom volt. A WRS állatgondozó csoportja a kínai óriáspanda-védelmi és kutatóközpont (CCRCGP) szakembereivel szoros együttműködésben elkezdték a 2021-es szaporítási terv végrehajtását.

 

Címlapfotó: AFP

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.