Körmend-ZTE rangadóval és Falco-Pécs meccsel indul a kosárbajnokság

Vágvölgyi Bálint 2021-08-10 14:37:00
Az előző szezon döntőjének "visszavágóját" október első hétvégéjén rendezik.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének Versenyirodája elkészítette a 2021/2022-es férfi NB I A csoport alapszakaszának sorsolását – számolt be róla a hunbasket.hu alapján a BB1.hu.

A férfiak jelen állás szerint szeptember 22-én, szerdán kezdik az évadot, de a mérkőzések pontos időpontjai később fognak csak hivatalossá válni. Ezt követően október elején van egy hétközi forduló, majd a karácsony és újév közötti időszakban, december 23. és január 5. között négy fordulót is lebonyolítanak csütörtök-hétfő-csütörtök-szerda ritmusban. Az alapszakasz utolsó hétközi fordulóját február közepén rendezik.

A bajnok Falco sűrített programmal nyit a Bajnokok Ligája miatt, előre kell hozni a 4. fordulós meccsüket – jelen állás szerint egy héten belül a Pécs, Alba, Sopron trióval kezdenek Perl Zoltánék szeptember végén, és utána sem lesz könnyű dolguk. A Szolnok a Szedeák és az ASE ellen indítja idényét, majd október első hétvégéjén utazik Szombathelyre a szuperrangadóra, az előző szezon döntőjének “visszavágójára”.

1. forduló- 2021. szeptember 22., szerda
 
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét — Kaposvári KK
DEAC — HÜBNER Nyíregyháza BS
Egis Körmend — Zalakerámia ZTE KK
Falco Vulcano Energia KC Szombathely — Pécsi VSK-VEOLIA
Sopron KC — OSE Lions
Atomerőmű SE — Alba Fehérvár
Szolnoki Olajbányász — Naturtex-SZTE-SZEDEÁK

A teljes menetrendet ITT találod meg!

Szólj hozzá!

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit.