A tévében könyörögnek bocsánatért kasztrálásra ítélt kazahsztáni pedofilok

Székely Zoárd 2021-08-10 18:16:51
Ezzel akarják elriasztani a potenciális elkövetőket a bűncselekménytől.

A tévében könyörögnek bocsánatért vegyi kasztrálásra ítélt pedofilok Kazahsztánban – jelentette hétfőn a Daily Mail című brit lap online kiadása.

A Mail Online felidézte, hogy az ország elsőként hozott szigorú törvényeket a pedofilok büntetésére:

minden olyan férfit vegyi úton kasztrálnak, aki gyerekek ellen követett el szexuális bűncselekményt.

Hosszú börtönbüntetésük letöltése után is rendszeres injekciókkal fosztják meg őket férfiasságuktól.

Egyikük elsötétített arccal, név nélkül arról beszélt a helyi tévében, hogy az első injekció után olyan fájdalmai voltak, amelyeket - mint fogalmazott - „az ellenségeinek sem" kíván, egyúttal a szerinte barbár büntetés eltörlésére szólított fel. A Mail Online úgy vélekedett: az interjúkkal a hatóságok szeretnék elriasztani a potenciális pedofilokat a bűnelkövetéstől.

„Sajnálom, amit elkövettem. Az én példámmal szeretnék másokat eltántorítani attól, hogy ilyen szörnyűségeket tegyenek"

– mondta a név nélkül nyilatkozó férfi.

Egy Maratként azonosított elítélt, aki egy kiskorút próbált megerőszakolni, arról számolt be, hogy három injekciót kapott eddig, és azóta egyáltalán semmire sem képes szexuálisan.

„Szeretnék még nemi életet élni, fiatal vagyok, de ott lent egyszerűen semmi nem működik. Minek engem kasztrálni? Beismertem, amit tettem, de szeretnék még élni, még van családom és gyerekeim"

– magyarázta.

Zoja Manajenko nővér, aki kasztráló injekciókat ad be egy kazahsztáni börtönben, a tévének arról beszélt, hogy a nyugati országoknak is követniük kellene a kazah példát.

„Ezeket az embereket meg kell állítani valahogyan. Borzalmas dolgokat tettek gyermekekkel, ezért helyes, hogy a törvény erre lehetőséget ad" 

– mondta az elítéltek vegyi kasztrálásáról.

A kazah törvények értelmében az elítélt pedofilok fényképét, nevét és címét is nyilvánosságra hozzák, miután kiszabadulnak a börtönből. A Mail Online egy tavaly frissített térképen 234 „potenciálisan veszélyes pedofil" adataira bukkant.

Vegyileg csak azokat kasztrálják, akiket a törvény hatályba lépése után ítéltek el. Magzsan Jeszimbek, az egyik kazahsztáni fegyintézet helyettes vezetője szerint több mint 100 elítélt pedofilt őriznek, de közülük csak hárman estek át vegyi kasztráláson.

A kazah hatóságok azt állítják, hogy a szigorú büntetés bevezetése 15 százalékkal csökkentette a gyerekek ellen elkövetett támadások számát, de a Mail Online a pedofil bűncselekmények emelkedését találta a statisztikákban. Ezt azonban a lap szerint az is magyarázhatja, hogy többen fordulhatnak a hatóságokhoz.

 

Címlapfotó: Getty Images

Szólj hozzá!

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.