Ötödik lett a győri Balla-Takács kenu kettes

Papp László Tamás 2021-08-07 10:10:27
A Balla Virág-Takács Kincső páros 500 méteren érte el a helyezést.

A győriek többszörös világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok kettősére - melyben mindketten 27 évesek - nagyon erős mezőny várt a döntőben, és bár nagyon jól lapátoltak, nem tudtak odaérni a dobogóra. A rajtjuk jól sikerült, majd féltávnál a negyedik helyen haladtak a világbajnoki címvédő kínai Hszü Si-hsziao, Szun Meng-ja duó, valamint az ukránok és a németek mögött – írja az MTI. 

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A kínaiak sikeréhez nem férhetett kétség, ahogy az ukránok második helyéhez sem, de mögöttük részben a magyarok részvételével nagy csata alakult ki a bronzéremért, és ezt végül a kanadaiak kettőse, Laurence Vincent-Lapointe és Katie Vincent nyerte.

A 11-szeres világbajnok Laurence Vincent-Lapointe érdekes történések után induhatott el Tokióban. Korábban doppingoláson érték, de később felmentették, mert elfogadták a védekezését, mely szerint a tiltott szer volt barátjának testnedvéből került a szervezetébe.

Mivel a kvalifikációs versenyeken az eljárás idején nem vehetett részt, kvótát sem tudott szerezni, de a kanadaiak - élve egy szabályok között talált kiskapuval - az egyik női kajakos indulási jogukat neki adták, így - bár a nemzetközi kajak-kenus közösség, így a magyarok is felháborodva fogadták ezt - mégis vízre szállhatott a japán fővárosban.

Balla és Takács végül a németek mögött az ötödik, pontszerző helyet szerezte meg a döntőben.

A záró program előtt fél óráig özönvízszerű eső volt a pályán, majd a döntők rajtjára elállt, szélcsend alakult ki, de nagyon párássá vált a levegő.


 „Mindent kiadtunk magunkból, de nagyon fájt ez a pálya, mert rettenetesen párás volt a levegő. Rendben volt a rajtunk, jöttünk egy rendkívül jó utazót, indítottunk is, bár a végén éreztem, hogy elsavasodtam, ezért átadtam Kincsőnek a tempót”

– értékelt a futam után Balla.

„Nem tudom, a többiek miben ennyivel jobbak, hogy a végén még így meg tudnak indulni. Leginkább a kanadaiak leptek meg”

– tette hozzá.


 „Tudatosan jöttünk végig ezen az úton, és nemcsak az olimpiai programban, hanem az egész eddigi pályafutásunk során. Örültem volna, ha ezt meg tudjuk koronázni egy éremmel, úgyhogy csalódott vagyok, viszont örülök, hogy mi nem rontottunk el semmit”

- nyilatkozta Takács.

    Eredmény:
    női C-2 500 m, olimpiai bajnok:
    -------------------------------
   Hszü Si-hsziao, Szun Meng-ja (Kína) 1:55.495
2. Ludmila Luzan, Anasztaszija Csetverikova (Ukrajna) 1:57.499
3. Laurence Vincent-Lapointe, Katie Vincent (Kanada) 1:59.041
...5. BALLA VIRÁG, TAKÁCS KINCSŐ (MAGYARORSZÁG) 2:00.289

Szólj hozzá!

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Kósa Roland - Nem zsarolhatja Fidesz a győrieket a közszolgáltatásokkal

Az alpolgármester szerint a számok mást mutatnak, mint amit a Győr+ Média sugall a költségvetés kapcsán.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.