A hollandok legyőzésével elődöntős a magyar női vízilabda-válogatott

Vágvölgyi Bálint 2021-08-03 12:28:00
Nagy csata volt.

A magyar női vízilabda-válogatott legyőzte a holland csapatot a tokiói olimpia keddi negyeddöntőjében, így a következő körben a fináléba kerülésért játszhat.

A ráúszásnál Vályi el tudta hozni a labdát, az első magyar akció viszont sikertelen volt. A csapatok hosszú percekig nem tudtak betalálni, aztán fórban a hollandok szereztek vezetést. Gurisatti egy nagyszerű góllal egyenlített, az ellenfél azonban ötméteresből szinte azonnal újra előnybe került. Több kimaradt magyar lehetőség után Illés volt eredményes, amire a hollandok azonnal válaszoltak, Leimeter viszont egyenlített, Gurisatti második góljával pedig az első játékrészt megnyerték a magyarok.

A második felvonás holland kapufával indult, majd Bíró Attila együttese hagyott kihasználatlanul három lövőhelyzetet is. Magyari kiválóan védett, sorozatban négy próbálkozást is hárított, Van de Kraats ötméteresét viszont nem tudta megfogni. Gurisatti vízről bepattanó lövésével ismét előnybe kerültek a magyarok, a holland csapat azonban rögtön egyenlített. Illés fórban szerzett góljával visszavette a vezetést a válogatott, a rivális viszont - szintén emberelőnyben - újfent egyenlővé tette az állást. A szünet előtt 12 másodperccel ötméteresből volt eredményes az ellenfél, Leimeter azonban gondoskodott róla, hogy megmaradjon az egygólos magyar előny.

Fordulás után először a magyarok támadhattak, de nem jártak sikerrel, majd több mint négyperces góltalanság következett, részben Magyari újabb védései, valamint a mindkét oldalon remek védekezés eredményeként. Bíró Attila időt kért, amely után Rybanska talált be, így kétgólosra nőtt a magyar előny. A hollandok válaszkísérlete egy jó blokkban halt el, a másik oldalon viszont Illés tudta még tovább növelni a különbséget (10-7). A rivális időkérés után ötméteresből szépített, a dudaszó előtt egy másodperccel pedig megint betalált.

A záró játékrész a hollandok egyenlítő góljával indult, így még feszültebbé vált az amúgy is paprikás hangulatú találkozó. Fórban Garda volt eredményes, majd egy remek labdaszerzés után vezetett ellentámadás végén Szilágyi is feliratkozott a góllövők közé. A hollandoknak egyszer még sikerült közelebb férkőzniük a magyarokhoz, akik viszont a lefújásig még kétszer voltak eredményesek, így végül magabiztosan győztek.

A magyarok 14-11-re nyertek a nagy taktikai csatát hozó, feszült hangulatú találkozón, a csapat legeredményesebb játékosa Leimeter Dóra volt négy góllal.

Bíró Attila szövetségi kapitány együttese az elődöntőben a spanyolokkal találkozik majd csütörtökön.

Magyarország-Hollandia 14-11 (4-3, 4-4, 2-2, 4-2)

gólszerzők: Leimeter 4, Gurisatti 3, Illés 3, Szilágyi 2, Rybanska 1, Garda 1, illetve Van de Kraats 4, Megens 2, Stomphorst 2, Joustra 1, Genee 1, Van der Sloot 1

Magyarország: Magyari - Szilágyi, Vályi, Szücs, Parkes, Keszthelyi, Garda - cserék: Gyöngyössy, Illés, Gurisatti, Rybanska, Leimeter

Hollandia: Willemsz - Megens, Genee, Wolves, Stomphorst, Sevenich, Van de Kraats - cserék: Keuning, Koolhaas, Sleeking, Van der Sloot, Joustra

Címlapfotó: MTI / Kovács Tamás

Szólj hozzá!

Lélegezz tudatosan!

Elgondolkodtál már azon, hogy figyelsz-e a légzésedre egy kimerítő edzés közben?

Bő egy év telt el és még mindig folyik a nyomozás a csepregi önkormányzatnál felmerült sikkasztás ügyében

Információink szerint ez eljárást egyszer már megszüntették, majd nemrég újranyitották. Ezt azonban sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

Fideszes delegálttal töltötték fel Sárváron az egyik megüresedett bizottsági helyet

Továbbra sem tükrözi a választási eredményt a bizottsági helyek elosztása.

Megrongálta a csatornát egy figyelmetlen sofőr Győrben

A rendőrség a lakosság segítségét kéri. 

Államosítják a Haladás Sportkomplexumot

Lényegében eddig is az államé volt, de most kiiktatják az állami céget is.

Vereséggel tért vissza Európába az ETO FC

Nem jött össze a bravúr Jerevánban.

Elhalasztják a hétvégi Balaton-átúszást

Jöhet zivatar és szaharai por is.

Magyar konzulok segítik a szurkolókat a nemzetközi kupameccseken 

Cipruson és Örményországban is lesz magyar jelenlét.

Így ömlik a magyar pénz Ukrajnába

Most épp áram formájában.

Hogyan ápold tudatosan a hajadat egész évben?

Vajon mennyire befolyásolja a mindennapi megjelenésedet a hajad ápoltsága? Az évszakok változása új kihívások elé állítja a hajunkat, ezért fontos, hogy mindig a megfelelő megoldásokat válasszuk.

Ingyen vizet oszt a MÁV-csoport a hőség miatt

Harmadfokú riasztás van érvényben.

Elvesztették a világbajnoki döntőt a magyar pólós lányok

A görögök végig vezetve értek fel a csúcsra.

Breaking news: Győrben járt Fekete Dávid!

Vidéki körútját szakította meg a politikus.