A Johanneumba költöznek a szombathelyi idősek: hajléktalanok és nem hajléktalanok is

Farkas Bazsi 2021-08-02 12:20:00
Az evangélikus egyház veszi át az ágyban fekvő betegek gondozását.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze mára Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester. Az első napirendi pontban tárgyalták a képviselők a város idős, hajléktalanjainak elhelyezését. 

Az elképzelés az volt, hogy a Kolozsvár utcai sporttelep netto 750 millió forintos vételárából befolyó, bruttó 550 millió forintból az evangélikus egyház 24 új, örökös hajléktalan otthoni és 20 új, örökös idősotthoni férőhelyet létesít a Középhegyi út 1. szám alatti Johanneumban.

A létesítményben eddig is szociális ellátás folyt, hiszen fogyatékkal élőket gondoznak az otthonban. Most szintén gondozásra szoruló, ágyban fekvő, hajlék nélküli időseket költöztetnek be a Johanneumba.

Ágh Ernő (Fidesz-KDNP) képviselő azt mondta, nem tudja támogatni az ötletet, mivel szerinte nem volt időben, és teljes mértékben tájékoztatva a lakosság.

Lendvai Ferenc (Fidesz-KDNP) képviselő azt mondta, jó az ötlet, és szerinte az most a legfontosabb, hogy minél szélesebb körben legyen tájékoztatva a lakosság. Ez lesz a garancia arra, hogy senki nem fogja félreérteni, hogy milyen fejlesztés lesz a Középhegyi úton. 

A mostani bővítésben egyébként nem csak idős, gondozásra szoruló hajléktalanok kerülnek a Johanneumba, hanem idős,egyébként hajlékkal rendelekző, szombathelyi fekvőbetegek is. 

Koczka Tibor (Pro Savaria), Czeglédy Csaba (független) és Tóth Kálmán (Éljen Szombathely!) is azt emelte ki, hogy a most szóban forgó betegeknél nem azzal kell foglalkozni, hogy hajléktalanok vagy sem, hanem azzal, hogy segítségre szoruló, ágyban fekvő idős emberek. Róluk pedig kötelessége a társadalomnak gondoskodni. 

 

A hajléktalan ellátásban 13 fő van jelenleg, míg idősgondozásban 26 főt ápolnak.

Az előterjesztést csupán Ágh Ernő (Fidesz-KDNP) és Kecskés László (Fidesz-KDNP) nem szavazta meg. 

Szólj hozzá!

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.