Egyetlen forint közpénzbe sem került Karácsony Gergely szombathelyi utcafóruma

Farkas Bazsi 2021-07-30 16:49:04
Illés Károly kérdéseit a város transzparensen válaszolta meg.

A múlt héten tartott utcafórumot Szombathelyen Karácsony Gergely főpolgármester, az MSZP-P-LMP minszterelnök-jelölje. Az eseményen többek között ott volt Kunhalmi Ágnes az MSZP társelnöke, Ungár Péter a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője, az MSZP-P-LMP-Jobbik képviselőjelöltje, Nemény András (Éljen Szombathely) szombathelyi polgármester, Jordán Tamás, a Nemzet Színésze, és Hajós András zenész-komikus. 

Illés Károly, a szombathelyi Fidesz frakciócvezetője az eseményel kapcsolatban kérdéseket küldött a szombathelyi önkormányzatnak. A kérdéseket és a válaszokat most a Szombathelyi MJV Facebook-posztja alapján adjuk közzé.

Fizetett-e a rendezvény szervezője közterület használati díjat a Fő tér használatáért?

Politikai rendezvény esetén a gyülekezési törvény hatályos rendelkezései alapján a rendőrség adta meg az engedélyt, illetve biztosította a helyszínt. Ennek értelmében nem kellett közterület-használati díjat fizetniük a szervezőknek.

Mennyibe került az Agorának, a munkatársainak, a rendezvényen történő közreműködésük?

Az AGORA Szombathelyi Kulturális Központ nem volt közreműködője és szervezője sem az eseménynek, a feltett kérdés így irreleváns.

Összegezve, mennyi közpénzébe került a Főpolgármester országjárása Szombathely városának?

Semennyibe.

A fentieken túl továbbá tájékoztatom frakcióvezető urat, hogy a levele elején tett felvetései, melyek szerint "a rendezvényen közreműködött az Agora több munkatársa is, illetve egyes értesülések szerint, a rendezvény infrastruktúráját (színpad, hangosítás) is városi költségvetésből finanszírozták", minden valóságalapot nélkülöznek.

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.