Győrbe költözik a Vasas és Győri ETO Hockey Club néven indul a jégkorong Erste Ligában

ugytudjuk.hu 2021-07-29 10:57:00
A budapestiek szinte valamennyi korábbi játékosa ezentúl zöld-fehér színekben lép pályára.

A Vasas felnőtt csapata Győrbe költözik, és Győri ETO Hockey Club néven indul a jégkorong Erste Liga 2021/22-es idényében - jelentette be a klub és a megyeszékhely városvezetése csütörtökön sajtótájékoztatón a Nemak Jégcsarnokban.

Szarvas Zoltán, a Győri ETO HC Sportegyesület alelnöke elmondta, hogy "ütőképes és fiatal" csapat érkezik Győrbe, az Opten Vasas HC szinte valamennyi korábbi játékosa ezentúl zöld-fehér színekben lép pályára. A szakmai stáb Ladányi Balázs vezetésével szintén Győrbe költözik.

"A profi jégkorongozókhoz győri nevelésű fiatalok is csatlakoznak" - fűzte hozzá. Az alelnök felidézte: az elmúlt szezonban a Fehérvári Titánok Győrben játszották első osztályú mérkőzéseiket, ami "főpróbának jó volt".

A cél, hogy a tehetséges fiatal játékosok számára lehetőséget nyújtsanak a profiligás szereplésre, egyben a csapat számára utánpótlást biztosítsanak - mondta.

Szuper Levente, a BP Capitals Kft. szakmai igazgatója - aki korábban a Vasas felnőttcsapatát működtető céget vezette - hangsúlyozta: hosszú távra terveznek Győrben, hiszen az induló utánpótlás-nevelő akadémia remek lehetőség a felnőtt együttes számára is. Arról is beszélt, hogy mintegy tíz éve dolgoznak azon, hogy észak-amerikai mintára saját nevelésű játékosokra alapozva indítsanak felnőtt csapatot az első osztályban.

Ladányi Balázs, a BP Capitals Kft. ügyvezetője, vezetőedző hosszú távú célként nevezte meg, hogy meghatározó csapat legyen a Győri ETO HC a bajnokságban.

Somogyi Attila, az Erste Liga menedzsere örömét fejezte ki, hogy Győr továbbra is az Erste Liga vérkeringésében marad és reményei szerint a hamarosan kezdődő szezonban már szurkolók előtt lehet a mérkőzéseket játszani.

Radnóti Ákos, Győr alpolgármestere úgy fogalmazott: a megyeszékhelynek egyre jobb a sportélete, hiszen a következő idényben a jégkorong mellett a labdarúgó, a női kézilabda és vízilabda élvonalban is lesz városi csapat. Simon Róbert Balázs, a térség országgyűlési képviselője sporttörténelmi pillanatnak nevezte az élvonalbeli indulást, míg Kara Ákos, a térség másik országgyűlési képviselője azt emelte ki, hogy a tavaly szeptemberben átadott jégcsarnok minden igényt ki tud elégíteni.

A Győri ETO HC korábban az 1999/2000-es és a 2005/06-os idény között szerepelt a magyar bajnokságban.

Szólj hozzá!

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.