A házigazda ellen javított a magyar férfi vízilabda-válogatott

Vágvölgyi Bálint 2021-07-27 12:28:00
Magabiztosan hozta a második meccsét Magyarország.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-11-re nyert Japán ellen második csoportmérkőzésén a tokiói olimpián. Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló magyar csapat legközelebb csütörtökön ugrik vízbe, akkor a dél-afrikaiak ellen.

A görögöktől elszenvedett vereség után a magabiztos győzelem mellett a gólarány javítása is a magyar célok között szerepelt a rendező Japán válogatottja ellen. Märcz Tamás szövetségi kapitány ezúttal két kapust nevezett és Mezei Tamás maradt ki a keretből.

Hárai Balázs rögtön az első támadásból megszerezte a vezetést, a japánok emberelőnyből egyenlítettek. Aztán Zalánki Gergő lőtt szépségdíjas gólt: csaknem a félpályáról ejtett a kapuba. Az újabb egyenlítés után Manhercz Krisztián talált be, de az ellenfél erre is válaszolt. Pásztor Mátyás lövése után végül magyar előnnyel zárult a negyed (4-3).

Az újabb japán gól után Erdélyi Balázs egyéni akcióból volt eredményes, viszont megint egalizált a papíron jóval gyengébb ellenfél. A magyarok támadójátékára jellemző volt, hogy egy vagy több játékos fel sem úszott a kapuhoz. Erdélyi így is egy kijátszott akció végén lőtt a hálóba, ezzel először volt kétgólos az előny. Ami lehetett volna három is, de a kihagyott helyzetek után a japánok megint csak egyenlítettek. Kapusuk is egyre jobban védett, Manhercz büntetőjét is hárította. Vámos ötméteresénél azonban már tehetetlen volt. Ezt az előnyt sem sikerült megőrizni, Josida távolról lőtt szép gólt (8-8).

A harmadik negyed elején Zalánki emberelőnyből volt eredményes, a másik oldalon Vogel védett, majd fórból Angyal megszerezte második gólját. Egy kivédekezett emberhátrány után Zalánki lövésével először volt három a különbség. Nem sokáig, mert az ellenfél legjobbja, Inaba emberelőnyből vette be Vogel kapuját, Arai pedig egy szépen végigvitt támadásból. Erdélyi aztán ismét kihasznált egy japán kiállítást, majd az szakasz hajrájában Hárai centerezése jelentette ismét a háromgólos előnyt (13-10).

A záró felvonásban is sikerült elhozni a labdát és Zalánki lőtt a bal felső sarokba. A bírók kétszer is magyar kiállítást fújtak támadás közben, a két előnyből csak az egyiket használták ki a japánok. Varga és Vámos találatára már nem érkezett válasz az egyre jobban fáradó japánoktól, akiket így öt góllal győzött le a magyar együttes.

Szólj hozzá!

De vajon kit fenyegetett meg Orbán Viktor Kötcsén?

Mi lesz feljegyezve, és ki rendezi el azt, amit a kormányfő nem felejt?

A DK (is) országjárásra indul

Mind a 106 választókerületben ott lesznek. Előbb vagy utóbb.

Perl Zoltán az év kosárlabdázója, Forray Gábor az év edzője

A Falco játékosa, és a Körmend korábbi edzője szakmai elismerésben részesült.

Bekebelezi a 4iG a Rábát

25 milliárd forintért a Rába 74%-át vásárolja meg a Zrt.

Éremeső Győrben, Kolozsvári Lili duplázott a kajak-kenu vb-n

Fiatal tehetségek és parasportolók is történelmet írtak a maratoni versenyen.

Tervezett áramszünet várható Győrben

Hálózat karbantartás lesz két utcában.

Citromsárga riasztást adtak ki Vas vármegyére

Délután és este zivatarok jöhetnek.

A bírók vehetik birtokba a bezárt győri börtönt

Akár azokban a cellákban is dolgozhatnak ahova régen ők juttatták az elítélteket. 

Porsche, airsoft, krémes, lecsó, oprea és death metal

Program program hátán a hétvégén Győr környékén.

Szólt a magyar himnusz a kajak-kenu vb-n Győrben

A nyitónapon erősen indított a magyar kontingens.

A mesterséges intelligencia fontosságáról egyeztetett a Soproni Egyetemmel Palkovics László

A fenntarthatóság és az erdőgazdálkodás állt a program középpontjában.

154 ezer forinttal károsították meg az áldozatukat a telefonos csalók, néhány napja Győrben

Banki alkalmazottnak adták ki magukat. Hiába fogott gyanút a sértett, már késő volt. 

Jubileumi tűzoltó találkozó lesz szeptember 20-án, Kőszegen 

Tizedik alkalommal gyűlnek össze a térségbeli lánglovagok.