Sérülés miatt véget ért Kovacsics Anikó számára az olimpia

Vágvölgyi Bálint 2021-07-26 16:31:35
A női kézilabda-válogatott csapatkapitányának helyére Helembai Fannyt nevezik be.

A magyar női kézilabda-válogatott hétfői tokiói edzésén megsérült Kovacsics Anikó, az együttes csapatkapitánya, aki számára sajnálatos módon véget ért az olimpia.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 15 fős keretbe a helyére Helembai Fannyt nevezik be.

"A hétfő délelőtti edzés alatt Kovacsics Anikó korábban sérült válla kificamodott" - mondta el Lohner Balázs csapatorvos. "A vizsgálatot követően helyretettem a sérült ízületet, de Anikónak sajnos véget ért az olimpia, további vizsgálatok várnak rá, ezek ismeretében dől majd el a további kezelés."

"Nehéz elmondani, mekkora veszteség a csapatnak, hogy Anikó nem tudja folytatni az olimpiát, szakmai és emberi szempontból egyaránt" - nyilatkozta Elek Gábor szövetségi kapitány. "Nem egyszerű a helyzetünk, de természetesen mennünk kell tovább, készülünk a brazilok ellen, hiszen nagyon kevés idő áll rendelkezésre a meccsig."

A magyar válogatott kedden, közép-európai idő szerint hajnali 4 órakor lép pályára Brazília ellen.

Helembai Fanny becserélésével kapcsolatban a magyar csapat, illetve a Magyar Olimpiai Bizottság benyújtotta a cserekérelmet a megfelelő orvosi dokumentációval együtt, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság visszaigazolását követően kerülhet be a játékos a 15 fős keretbe, és költözhet be az olimpiai faluba. A brazilok elleni találkozóra a szabályok szerint 14 játékos nevezhető be.

A magyar együttes vasárnap 30-29-re kikapott a franciáktól a női torna első fordulójában.

Címlapfotó: MTI / Czeglédi Zsolt 

Szólj hozzá!

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.