Karácsony Gergely Sárváron: Minden városnak vissza kell adni az iskolákat, és azokat az adókat, amelyek korábban az önkormányzatok kezében voltak

Fehér Buda 2021-07-23 16:03:00
Budapest főpolgármestere arról is beszélt, hogy kormányváltás esetén nem gáncsolják majd el azokat a városokat, ahol fideszes vezetés van.

Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere, valamint az MSZP, a Párbeszéd és az LMP miniszterelnök-jelöltje pénteken Sárvárra látogatott, hogy Kunhalmi Ágnessel (MSZP) bemutassa Hencz Kornélt, a Vas megye 2-es számú választókerületében az MSZP és a Párbeszéd Magyarországért országgyűlési képviselőjelöltjét. Az utcafórumra a hőség ellenére népes érdeklődősereg látogatott ki a sárvári Kossuth térre.

A főpolgármestert komoly kérdésekkel várták a helyiek, a legtöbben az iránt érdeklődtek, hogy ha 2022-ben megtörténik a kormányváltás, akkor beválik-e Ágh Péter ígérete, és tényleg a jelenlegi ellenzéki városok sorsára jutnak-e azok a települések, ahol jelenleg a kormánypárt van többségben. Sárvár is egy ilyen város, a helyiek pedig attól félnek, hogy a kormányváltás esetén úgy járnak majd, mint Szombathely, ahol jelenleg rengeteg pénztől esik el a városvezetés. Karácsony elmondta, hogy természetesen nem készülnek erre, szerinte a 2010 előtti kormányok sem így jártak el.

Most viszont azt látjuk, hogy az ellenzéki vezetésű városok szinte semennyi támogatás nem kapnak a kormánytól, Karácsonyék viszont nem akarják megfordítani ezt a helyzetet, hanem minden települést egyformán kezelnének. "Minden városnak vissza kell adni az iskolákat, azokat az adókat, amelyek korábban az önkormányzatok kezében voltak, most pedig elvette a kormány. Mindenki Magyarország polgára, minden önkormányzat a helyieket képviseli" - tette hozzá a főpolgármester.

Karácsony elmondta, hogy a Fidesz sokszor támadja azzal is, hogy Budapesten csak az ellenzéki vezetésű kerületeket támogatja, miközben ő maga adott át fideszes polgármesterekkel nagyobb beruházásokat. "Nem azért csináltunk demokráciát harminc évvel ezelőtt, hogy ilyen mondatokat hallgassunk" - szegezte le Karácsony. A főpolgármester azt is elmondta, hogy a programjában van egy olyan elem, ami minden önkormányzat számára visszaadná a járvány idején elvett forrásokat. Karácsony felemlegette, hogy a forrásoktól több ellenzéki vezetésű város, köztük Budapest és Szombathely is elestek, szerinte ezek a városok nem kaptak egy fillért sem, ami miatt az ellenzéki városok lemaradtak. Viszont politikai alapon megkülönböztetni a városokat, és azok lakóit a teljes ellentéte annak, amiben a főpolgármester hisz.

Az érdeklődők rámutattak arra is, hogy a jóvátétel jelenleg csak Karácsony programjában létezik, a főpolgármester elmondta, hogy ő ebben látja azt, hogy az elmúlt 12 évet magunk mögött tudjuk hagyni. "Azokat a károkat, amiket a jelenlegi rendszer okozott, jóvá kell tenni" - tette hozzá a miniszterelnök-jelölt, aki bevallotta, hogy vannak olyan fájó pontok, mint például a magánnyugdíj kisajátítása, amit már nem lehet kijavítani ezek elvesztek.

Karácsony Gergelynek egyébként elég sűrű napja ma, hiszen délelőtt Győrben járt, Sárvár után pedig Szombathelyre tart, ahol Ungár Pétert fogja bemutatni, mint az LMP, a Párbeszéd és az MSZP jelöltjét az előválasztáson.

Szólj hozzá!

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.