Harminc rendben emeltek vádat az amerikai család ellen, akik gender reveal party-ja miatt leégett fél Kalifornia

Fehér Buda 2021-07-22 19:56:59
Füstbombával akarták leleplezni a babájuk nemét, 23 napig tomboló bozóttűz lett a vége.

Vádat emeltek egy amerikai pár ellen, akik tavaly nyárod egy gender reveal party-t tartottak az amerikai Kalifonria államban. A gender reveal party-k lényege annyi, hogy a családok mókás módon leplezik le, hogy kisfiút, vagy kislányt várnak-e. A legtöbbször ilyenkor lufik pukkannak, amelyekben kék vagy rózsaszín port rejtettek el, esetleg egy olyan tortát vágnak fel, ami belülről színes.

Refugio Manuel Jimenez Jr. és Angela Renee Jimenez ennél nagyobb pukkanásra vágytak, így pirotechnikai eszközökkel akartak színes füstöt generálni. A buli viszont félre ment, egy füstgránát miatt lángra kapott a száraz fű, aminek következtében

9 ezer 300 hektáros bozóttűz indult az útjára.

A tűz a hatalmas természeti károk mellett öt családi házat, és 15 másik épületet is elpusztított, egy tűzoltó, Charlie Morton pedig belehalt a lángok elleni küzdelembe. 13 másik ember megsérült, habár ők túlélték az El Doradóra keresztelt bozóttüzet, amelyet sokan úgy írtak le, mint a földi poklot.

A pár ellen a kalifornia hatóságok 30 rendben emeltek vádat, köztük gondatlanságból elkövetett emberölés miatt. A vádakról Jason Anderson, a San Bernardino megyei államügyész egy sajtótájékoztatón nyilatkozott, Anderson elmondta, hogy Jimenezék szabadlábon védekezhetnek, és egyelőre ártatlannak vallják magukat. A házaspárt a gyilkosság mellett testi sértéssel, lakóházak felgyújtásával és meggondolatlan tűzgyújtással is vádolják. A bíróságon eddig 34 szemtanút hallgattak meg, és 434 bizonyítékot vizsgáltak meg, írja a Guardian.

Az El Dorado tűz szeptember 5-én pattant ki a meggondolatlan pár miatt, 23 napba telt, mire sikerült eloltani. A tavalyi tűzszezon megdöntötte az eddigi rekordokat, Kaliforniában összesen 1,7 millió hektár égett le, és több mint 9 ezer 900 bozóttüzet regisztráltak a tűzoltók. A hatóságok szerint a Jimenez család példája jól mutatja, hogy miért nem szabad tüzet gyújtani a tilalom idején, hiszen könnyen lehet tábortűzből egy erdőket felemésztő tűzvész.

Szólj hozzá!

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet.