Kínában is egyre nagyobb problémát jelentenek a hatalmas esőzések, több százezer embert kellett evakuálni

Fehér Buda 2021-07-21 16:50:00
Honan tartományban egy metrót is elárasztott a víz, az emberek mellkasig érő vízben utaztak.

Napok óta hatalmas esőzések ostromolják Kína középső tartományait. A hirtelen lezúduló víz miatt több folyó is kiöntött, de bajba került több gát is, és a tömegközlekedés is akadozik. Eddig több ezer embert kellett kimenteni az otthonából. Honan tartomány fővárosában, Csengcsouban eddig 12 ember halt meg, egy közeli városokban pedig további négy ember veszítette életét. A környéken több vízgyűjtő is található, ám ezek gyorsan megteltek, így áradások és földcsuszamlások sújtják a területet.

Az ország egész területén eddig nagyjából 200 ezer embert kellett menedékhelyekre szállítani. Csengcsouban a metróhálózatot is elöntötte a víz, erről a kínai közösségi oldalakon több videó is megjelent. A felvételeken látszik, hogy az emberek mellkasig érő vízben állnak a metrókocsikban:

Deadly rains hit central China as subways flood and tens of millions impacted

Heavy rains have flooded parts of central China's Henan province, upending the lives of tens of millions and leaving at least 12 dead. More than 20cm of rain...

A helyi hatóságok szerint a metróalagutakban többen is az életüket veszíthették, ám azt egyelőre nem tudni, pontosan mennyi áldozatot szedett a tömegközlekedést elárasztó víz. A halottak száma azonban minden bizonnyal emelkedni fog, az ország közösségi médiáin rengeteg olyan posztot találni, amelyek eltűnt személyekről szólnak, számol be a Guardian.

Az erős esőzés szombaton kezdődött meg a környéken, a kínai hatóságok szinte azonnal elrendelték a legnagyobb készültségi szintet. Azóta több gátat is átlépett a víz, a helyi kormány a katonaságot is mozgósította, hogy eltereljék az áradt folyókat. Ha ez nem sikerül, akkor elképzelhető, hogy a gátak összeomlanak a megnövekedett súly miatt, ami további halálos áradásokhoz vezetne.

Kínában egyébként jelenleg az esős évszak zajlik, a helyiek már hozzászoktak, hogy ilyenkor rengeteg vízzel kell megbirkózniuk. A kínai szakemberek szerint viszont az elmúlt néhány évtizedben egyre több eső zúdult le ezekben a hónapokban. A helyzetet nehezíti, hogy az országban egyre erősödik az urbanizáció, a nagyobb városok pedig jobban ki vannak téve a monszun veszélyeinek, mint a kisebb települések.

Szólj hozzá!

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.