A Paragvári, a Magyar László, a Nádasdy Ferenc és a Dozmat utca felújítására költené el a szombathelyi városvezetés a kormánytól jött 435 millió forintot

Farkas Bazsi 2021-07-21 14:21:00
Már egy 2018-as tanulmány is azt mutatta, hogy Szent István király utcai híd van a legrosszabb állapotban a városban.

435 millió forint - ennyi érkezik abban az 1 milliárd 200 millió forintos csomagban az utak felújítására, amit nemrég Szombathely a gazdaság újra indítását célzó csomagból kapott. A pakkban bejelentett útfelújításban azonban nevestíve nincsen, hogy melyik utcákra lehet ezt a pénz elkölteni. 

Hasonló a helyzet a Gyöngyös-patak híddal. Ezen a területen az elmúlt hetekben komoly vita folyt. Hiszen Hende Csaba, a térség fideszes parlamenti képviselője azt mondta, hogy a Markusovszky utcai hidat fogják a kormánytól jött pénzből felújítani, azonban időközben kiderült, hogy nem ez a legrosszabb állapotú híd a városban.

Horváth Soma (Éljen Szombathely!) alpolgármester egy mai tájékoztatón azt mondta, hogy már egy 2018-as tanulmány szerint is a szentkirályi híd van a legrosszabb állapotban. Ezt a tanulány 2019-ben Illés Károly (Fidesz-KDNP) vitte az egyik bizottság elé.

Horváth azt mondta, levelet írnak a kormányban, amelyben arra kérik majd őket, hogy ez legyen az a Gyöngyös-híd, amit a központi költségvetés terhére felújítanak. 

A városüzemeltetésért felelős alpolgármester arra is kitért, hogy már a kormányzati bejelentés előtt két hónappal megvizsgáltatták, hogy mely szombathely utcákat kellene leginkább felújítani. Ezek szerint a négy legrosszabb állapotban lévő út sorredben a:

    • Paragvári utca,
    • Magyar László utca,
    • Nádasdy Ferenc utca,
    • Dozmat utca

Tárgyalásokat kezdenek annak érdekében, hogy a 435 millió forint ezekre az utcákra legyen elköltve.  

A képviselő hozzátette, hogy a Bárdos Aliz utca felújításához szükséges pénzért pályázatot nyújtottak be. 

Szólj hozzá!

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.