Ungár Péter: valódi megbecsülést a rendvédelmi közalkalmazottaknak!

ugytudjuk.hu 2021-07-20 16:30:00
A Vas megyei LMP országgyűlési képviselője szerint pont azok maradnak ki a fegyverpénzek kiosztásából, akik kiemelkedő segítséget nyújtottak a járványhelyzetben.

Közleményt jutatott el az Ugytudjuk.hu-hoz Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője. Ezt változtatás nélkül közüljük:

Pont azok maradnak ki a fegyverpénzek kiosztásából, akik kiemelkedő segítséget nyújtottak a járványhelyzetben, hiszen a kifizetés a 15 ezer fő rendvédelmi közalkalmazottaknak nem jár. Az állam láthatóan nem tekinti eléggé fontosnak a közalkalmazott rendőrök, tűzoltók, büntetés-végrehajtási dolgozók által ellátott feladatokat. A fegyverpénzek kiosztása körüli visszásságok is azt mutatják, hogy a végső cél kiüresíteni a közalkalmazotti szférát, hiszen következetesen akadozik annak finanszírozása.

Tévúton jár a kormány azzal is, hogy a rendvédelmi dolgozók tömeges pályaelhagyását a fegyverpénzek kiszórásával próbálja megakadályozni. A rendvédelem területén dolgozó munkavállalók alulfizetettek, túlhajszoltak, szociális, egzisztenciális problémával küzdenek. Egyre többen hagyják el a rendőri pályát, egyre kevesebben jelentkeznek rendőrnek. A rendvédelmi szervek állománya hatalmas, több ezer fős létszámhiánnyal küzd, ráadásul a fluktuáció is hatalmas a területen.

A katasztrofális helyzetet nem lehet pusztán egyszeri juttatással megoldani, hiszen a legégetőbb problémák, mint például, hogy egy pályakezdő rendőr 150-170 ezer forintos illetménye, a 2008 óta változatlan illetményalap a nem megfelelő körülmények, határvédelem terhe továbbra is megoldatlanok.

Az LMP sokszor kezdeményezte a rendvédelmi illetményalap 38.650 Ft-ról 60.000 Ft-ra történő emelését, mert szerintünk ezzel kezdődne az állomány valódi megbecsülése. Emellett megbecsülést a rendvédelemben dolgozó közalkalmazottaknak! Követeljük, hogy ők is részesüljenek a fegyverpénzben!

Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.