9 milliárd forintból épülne egészségügyi és rehabilitációs fejlesztő központ Szombathelyen

Farkas Bazsi 2021-07-20 14:00:00
Eu-s pénzből valósulna meg a kutatás-fejlesztést is magában foglaló létesítmény.

9 milliárdos beruházást tervez tető alá hozni a szombathelyi önkormányzat  - mondta el egy mai tájékoztatón Bokányi Adrienn (Éljen Szombathely), szombathelyi tanácsnok. A városvezető elmondta, hogy a beruházás lényege egy egészségügyi és rehabilitációs központ lenne, amit az északi ipari területen kívánnak létrehozni. Mindezt európai uniós finanszírozással. 

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Ujhelyi István (MSZP) európa parlamenti képviselő ezt azzal egészítette ki, hogy két évvel ezelőtt ő személyesen kötött egyezséget Nemény Andrással, (Éljen Szombathely) Szombathely polgármesterével, amikor is abban állapodtak meg, hogy az EP-képviselő minden erejével azon lesz, hogy az egészségügyi kutatási centrum megvalósulhasson a vasi megyeszékhelyen. 

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Európai egészségügyi unió, ez az, amit az MSZP programja alapján, most az EU megpróbál megvalósítani. A korona vírus járvány ugyanis megmutatta, hogy az Európai Unió milyen kiszolgáltatott helyzetben van, hiszen maszkokat vakcinát és mindenféle egyéb eszközt az Unión kívülről kellett beszerezni - tette hozzá Ujhelyi. 

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Az EP- képviselő azt is elmondta, hogy a szombathelyi beruházáshoz ideális lenne a kormányváltás. A Fidesz kormány ellen ugyanis kötelezettségszegési eljárás indult, ez azt jelenti, hogy az EU be fogja fagyasztani a pézügyi támogatásokat. 

Ungár Péter (LMP) országgyűlési képviselő mindezt azzal egészítette ki, hogy a legfontosabb az, hogy a lehető legtöbb forrás jusson az EU-ból Szombathelyre. Ez azonban nem megy úgy, hogy a jelenlegi kormány szembemegy egy csomó EU szabállyal, ugyanakkor sorban áll akkor, amikor a pénzt osztják. 

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Szombathely akkor jár jól, ha Karácsony Gergelynek fogják hívni Magyarország következő miniszterelnökét - tette hozzá a Vas megyei LMP képviselője.  

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.